Czas się obudzić

Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 15 lis 2020, 14:38

Sowko głowa do góry! :D Na pewno komuś pomogłaś swoją postawą. Ale tak to już działa, że my możemy wskazać drzwi, ale to ktoś sam musi zadecydować, czy chce przez nie przejść. Dla mnie najbardziej zadziwiające jest to, ze ludzie są jakby ślepi. Patrzą na to wszystko co sie dzieje dookola i nic nie rozumieją. Znam takich, którzy są załamani, bo nie dostali szczepionki na grypę i nie mogą doczekać się tej, która ma nadejść. Są tacy, którzy gotowi są wziąć kredyt, aby zaszczepić całą rodzinę. :shock: Czasem przesyłałam niektórym z nich filmiki z prostym przekazem, ale twierdzili, że wolą obejrzeć telewizję, bo tam dobrze mówią :lol: Ale jest też coraz wiecej ludzi, którzy interesują się, szukają. Tyle tylko, że to zawsze jest wybór...
A tu takie "smaczki" dla Was:
https://youtu.be/AJJ8FXH7gfQ
https://youtu.be/DrnWhRJt9ug

Odnośnie zaufania do "służby zdrowia" to ja już dawno jestem "przebudzona". Były jednak takie sytuacje, za które teraz jestem wdzięczna, ale wtedy było bardzo ciężko. Przykład: dwa razy w ciągu tygodnia byłam na SORze z powodu kołatań serca, uczcia ucisku na klatce piersiowej, duszności, potwornego osłabienia, zawrotów głowy, które pewnego razu spowodowały, że się po prostu przewróciłam; nie uzyskałam żadnej pomocy, wręcz z wielkimi pretensjami powiedziane miałam, ze na SOR przyjeżdża sie z zawałem, udarem, ewentualnie zapaleniem płuc, a mnie nic takiego nie jest. Niedługo po tym, pewnej nocy pojawiło się silne drżenie całego ciała, okropne duszności, napięcie w okolicach szyi, zdrętwienie szczęki oraz części języka. Szczerze, klęczałam na podłodze i myślałam tylko, żeby jakoś to przeżyć. Wiedziałam, że na SOR nie nam co jechać, bo i tak nie uzyskam żadnej pomocy. Musiałam pomóc sobie sama. Takich sytuacji było oczywiście więcej, ja wam podałam jeden przykład. Szukałam, czytałam i okazało się, że nerwica często występuje razem z tężyczką utajoną(tą zależną od magnezu) i pewnie stąd takie dramatyczne objawy. I rzeczywiście mądrze przyjmowany magnez trochę pomógł. Przy okazji poszukiwania informacji o magnezie zapoznałam się z osobą prof. Juliana Aleksandrowicza, jego badaniami, odkryciami. Tu krótka wypowiedź osoby, która z nim współpracowała:
Zaszokował mnie już na początku. – Jestem Żydem, ani to moja wina ani zasługa – nieco patetycznie zaczął naszą pierwszą rozmowę. – Jako lekarz przedłużyłem życie tym, którzy w czasie wojny mnie uratowali. Odpłaciłem życiem za życie... Czy cokolwiek może przynieść człowiekowi większą satysfakcję niż przedłużenie życia drugiemu człowiekowi?… Tylko lekarz posiada ten dar… Jestem z genów żydowskich, lecz z kultury i gleby polskiej. Kim więc jestem? Nieraz mi radzono, bym pozostał za granicą. Czułem się obrażony taką propozycją. Z ciekawością pojechałem do Izraela i przekonałem się, że tam trudno by mi było żyć. Nie w tamtym, ale w tym kraju i dla tego kraju zrobiłem wszystko to, co zrobiłem…”.
Tu macie jeszcze jeden fragment:
– Wybuchł reaktor atomowy w Czarnobylu. Pędź, dziecko, do redakcji, bo trzeba ludzi ostrzec i powiadomić, żeby koniecznie wzięli jod – usłyszałam w słuchawce głos prof. Aleksandrowicza. – Jak najszybciej…

Był podekscytowany, zniecierpliwiony. Zresztą wszystko co mówił wydawało się ważne i pilne, wymagające szybkiej reakcji. Ale jaki reaktor atomowy? Jaki Czarnobyl? – zastanawiałam się zaskoczona tą dziwną wiadomością. Nigdy wcześniej nie słyszałam takiej nazwy. I co mam na to odpowiedzieć? Przy stole czekają na mnie goście. Gdybym nawet poszła teraz do redakcji, nikt mi nie zamieści w gazecie takiej informacji. Jeśli rzeczywiście dzieje się coś ważnego, poinformują o tym z Warszawy. Przywykłam już do tego, że tam decydują o zamieszczeniu najważniejszych wiadomości. – Dobrze, dobrze panie profesorze, zaraz skontaktuję się z redakcją – odpowiedziałam grzecznie a nieszczerze.

Wróciłam do gości i przerwanej rozmowy. Gdy po dwóch dniach podawałam swoim dzieciom spóźniony jod, nie mogłam sobie wybaczyć, że zlekceważyłam tę rozmowę. Nawet nie usiłowałam niczego w tej sprawie zrobić. Po kilku dniach zadzwoniłam do profesora:

– Tak mi wstyd, panie profesorze, nie zrozumiałam tego co pan do mnie mówił o Czarnobylu, nie doceniłam problemu” – tłumaczyłam się. – Nie martw się, dziecko, kardynał też nie zrozumiał – usprawiedliwił mnie wspaniałomyślnie.

Dzwonił więc w tej sprawie i do kardynała, przez kościoły chciał dotrzeć do ludzi z tą wiadomością. Pewnie telefonował gdzie tylko mógł, by wszystkich ostrzec. Pamiętam, że kiedyś powiedział: „ Jeśli w grę wchodzi ludzkie zdrowie, pójdę wszędzie, do partii i do Kościoła, bo nie moja ambicja jest tu ważna… Jestem lekarzem”. Nie znalazł jednak zrozumienia, jak dla wielu innych swoich przestróg, pomysłów, koncepcji.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 15 lis 2020, 16:27

A więc jednak coraz więcej tych "durniów" :lol: :lol: :lol:
– Medyczne fake newsy destabilizują społeczeństwo i gospodarkę – twierdzi resort zdrowia i za pieniądze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju chce sprawdzić, dlaczego coraz więcej Polaków nie wierzy szczepionkom i zatrzymać ten trend – czytamy w „Rzeczpospolitej”.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
dzikidzik
Posty: 58
Rejestracja: 05 maja 2016, 12:07

Re: Czas się obudzić

Postautor: dzikidzik » 15 lis 2020, 16:58

Popatrzcie na temat szczepień bardziej cynicznie - może gdy więcej wyszczepią bez przymusu to nie będzie takiego ciśnienia by truć resztę? Kwestia organizacji, kosztów itd. Kaganek oświaty warto nieść, ale większość i tak jest mentalnie zabetonowana.

Odnośnie Waszej dyskusji nt. kraj jako firma itd - czy znacie gdzieś wiarygodny materiał, gdzie te sprawy są w wytłumaczone? Od wielu lat natykam się po necie na samych nawiedzonych krzykaczy powtarzających jak mantrę info z tych samych źródeł. Tak, wiem, słyszałem o rzekomym znaczeniu PESELu, pisaniu nazwiska wielkimi literami, prawie morskim itd ; nawet jakiś koleś robi biznes na sprzedaży własnych dowodów osobistych, które mają nas spod tego prawa wyciągnąć. Jakość tych materiałów jest, delikatnie mówiąc, mocno niewiarygodna.
Poczytałbym jakiegoś prawnika, może być po angielsku.

pozdrówka słoneczne
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 15 lis 2020, 18:05

Dziki dzik, Sowka podlinkowała wcześniej te materiały:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polsk ... o-pyta-msz
https://sec.report/CIK/0000079312
A tu masz odpowiedź MSZ, czy przekonywująca to już oceń sam:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polsk ... jasnia-rpo
Ja też słyszałam od dawna o tym określeniu Polski, ale powiem Ci, że mnie niepotrzebne są dokumenty potwierdzające bądź negujące, myślę, że większość zwykłych obywateli w tym kraju czuje się jak korporacyjni niewolnicy.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 15 lis 2020, 19:12

Dzikidzik wpisz w Google
Gracjan Cimek Korporacje ponadnarodowe na globalnej szachownicy

zobaczysz jak korporacje przejęły państwa , oplotły siecią swych macek i zniewoliły ludzi .
Myslisz że ktoś zechce te mechanizmy wyjaśnić niewolnikowi ? niby po co... im wiecej ciemnoty i niezrozumienia tym bardziej zaciera sie odpowiedzialność za cokolwiek w tzw " państwie który funkcjonuje na niby " ( taśmy z Sowy )
Już nie wiadomo w obecnym swiecie co jeszcze należy do państwa ,a co do korporacji , Ci sami ludzie pełnia funkcje w państwie oraz zasiadaja w zarzadach korporacji, wysprzedawali masowo majatek narodowy
Prawnicy - raczej nie licz na prawdę z ich ust , zrzeszeni w izby adwokackie czyli korporacje
"Korporacje są najwyższą formą dotychczasowego rozwoju cywilizacji." Rozmowa z Maciejem Balcerzakiem
https://natemat.pl/88715,maciej-balcerz ... cji-wywiad

Tylko nieliczni nie zrzeszeni moga coś zrobić dla ludzi bez nacisków z góry ( mówił o tym Adam Kłoszewski na Głosie Obywatelskim )
co do tej odp.
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polsk ... jasnia-rpo
to ciekawe stwierdzenie
Wobec powoływania się przez skarżącego na naruszenie praw obywatelskich, ocena zasadności skargi nie leży w kompetencjach MSZ.
Ustrój Rzeczpospolitej Polskiej określają zapisy Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 15 lis 2020, 20:05

zacyt.Wam ciekawy fragm z pracy powyżej
„Wielkie korporacje są totalitarnymi instytucjami, w istocie pozostającymi poza demokratyczną kontrolą — twierdzi Noam Chomsky.
Ich wewnętrzne reguły nie różnią się od reguł komunistycznej czy faszystowskiej gospodarki centralnie planowanej.
Zwłaszcza po zniesieniu ograniczeń, którym podlegały dawniej. Często są już tak wielkie,potężne i blisko ze sobą związane, że faktycznie nie poddają się prawom konkurencji czy rynku w skali globalnej […].
Wielkie megakorporacje tworzą strategiczne sojusze luźno powiązane z kilkoma krajami i podlegające publicznej kontroli tylko w niewielkim stopniu
… Są nieefektywne, a ich wzrost spowalnia rozwój gospodarczy .Nie mogą upaść, bo wciąż są zasilane publicznymi pieniędzmi — z giełdy i podatków […]. Prawdziwa władza przesuwa się do totalitarnych multikorporacji, które w rosnącej części kontrolują też media,więc mogą nam wmawiać, że wszystko jest wspaniałe […].
Mają obowiązek maksymalizować zyski. To jest ich najważniejszy cel. Gdyby człowiek tak się zachowywał, uznalibyśmy to za patologię.
Co więcej, korporacje zostały skazane na hipokryzję. Mogą robić coś dobrego dla innych tylko wtedy, kiedy to służy tworzeniu ich wizerunku.
I co jeszcze gorsze,ten styl korporacyjnego, zakłamanego, skrajnie interesownego myślenia zaraża zwykłych ludzi […].
Totalitaryzm jest wrogiem ludzkości. A XX w. stworzył trzy formy totalitaryzmu - Faszyzm, bolszewizm i korporacje.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 15 lis 2020, 21:52

Paula odnosząc sie do Twoich doświadczeń ze służba zdrowia to dawno temu byłam częścią tej dziwnej struktury .
Bywałam w różnych zakamarkach ogromnego szpitala i widziałam tam różne dziwne rzeczy, czasem piękne ,czasem przerażające , wewnetrznie jednak choć lubiłam swoja pracę to bardzo nie mogłam pogodzić się z nierównymi szansami ludzi po obu stronach barykady - pacjent/ personel med.
Specyficzne środowisko i bardzo trudna praca niewatpliwie. Było to sporo lat temu , zrezygnowałam z tego zawodu i nigdy do niego nie powróciłam.
Sadzę że od tego czasu wiele złego sie tam zadziało i dla pacjentów i dla personelu.
Ale uważam ze ten zawód powinni wykonywać tylko ludzie z powołania, empatyczni i z mocnym kręgosłupem moralnym....wierze wiaż że sa tam tacy.
Natomiast to odkryła plandemia to juz nigdy nie wykasuje plamy z honoru naszej "służby zdrowia" . policji i innych systemowych pracowników .
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 15 lis 2020, 21:57

Dzisiejsza wypowiedź premiera:
Morawiecki mówiąc o epidemii koronawirusa, podkreślił, że "mamy do czynienia z okresem rozpoznawania nowych sił, które będą decydowały o przyszłości świata". Sprawność instytucji państwa oraz dyscyplina społeczna powoduje, że łatwiej przechodzi się pandemię - zaznaczył szef rządu, powołując się m.in. na kraje azjatyckie, gdzie dyscyplina społeczna jest bardzo wysoka, a to pomaga w walce z epidemią koronawirusa.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 15 lis 2020, 23:35

Tak o misji leczenia ludzi mówił prof. Julian Aleksandrowicz, ale był to lekarz wyjątkowy, dziś za swe poczynania pewnie zostałby pozbawiony prawa do wykonywania zawodu :lol: :
"My, ludzie współcześni, pazerni na pieniądze, zżerani ambicjami, odeszliśmy od filozofii i mamy zdrowia takie, jakich mamy lekarzy… Zawód lekarza jest wyborem postawy moralnej, a nie tylko zarabianiem pieniędzy – powtarzał. – Mądrość to rozum ujęty w ramy serca, kto jej nie ma, nie powinien podejmować się leczenia… Lekarz musi znać rzeczywistość i pojąć istotę spraw współczesnego mu świata, w jakim toczy się życie jego i pacjentów, wtedy zrozumie przyczyny ich cierpień i dobierze metody leczenia."
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 16 lis 2020, 1:27


Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości