Czas się obudzić

wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Czas się obudzić

Postautor: wicher » 22 gru 2021, 9:42

SoCioS pisze:
sowka pisze:S.Pitoń - 7 teorii czym jest światowy program szprycowaniaDługowieczność??...może coś w tym być. Myślę, jednak że nad tym szpryco-ogniem można upiec kilka pieczeni jednocześnie.


Program Metuzalem https://www.mfoundation.org/ to się dzieje. Oni szukają długowieczności, preparaty mRNA mają takie możliwośći.

Co zaś się tyczy rzekomej szczepionkę p. ospie. Nie ma ku temu żadnych przesłanek, takie dywagacje czemuś pewnie służą. Natomiast uważam, że służą sianiu zamętu i działają na naszą niekorzyść. Działania preparatów mRNA modyfikowanych pseudourydyną mają inny cel, tak jak napisałem wcześniej, długowieczność, leczenie chorób. Oczywiście chcą wykorzystać to chciwi, zepsuci i bogaci, którzy kręcą tym cyrkiem.

Katalin Kariko https://pl.wikipedia.org/wiki/Katalin_Karikó to jest on/ona, w której krzyżują się wszystkie grupy interesów.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 22 gru 2021, 11:35

No to dorzucę tu pewne info dot.badań nad długowiecznością

Potrzebujesz młodej krwi, żeby się nie starzeć. Tak sądzą naukowcy, a nie wampiry
https://spidersweb.pl/2021/12/mloda-kre ... dosci.html
Klotho to enzym, który u ludzi jest kodowany przez gen KL
Klotho może istnieć w postaci związanej z błoną lub (hormonalnej) rozpuszczalnej, krążącej postaci. [9] Proteazy mogą przekształcić formę związaną z błoną w formę krążącą. [10]
Gen KL koduje białko błonowe typu I, które jest spokrewnione z β-glukuronidazami . Zmniejszoną produkcję tego białka zaobserwowano u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek (CKF), co może być jednym z czynników leżących u podstaw procesów zwyrodnieniowych (np. miażdżycy, osteoporozy i atrofii skóry) obserwowanych w CKF. Również mutacje w rodzinie białek Klotho są związane ze starzeniem się, utratą masy kostnej i spożywaniem alkoholu. [11] [12] Transgeniczne myszy z nadekspresją Klotho żyją dłużej niż myszy typu dzikiego.
Znaczenie kliniczne
α- klotho może hamować stres oksydacyjny i stan zapalny , zmniejszając w ten sposób dysfunkcję śródbłonka i miażdżycę . [8] α-klotho w osoczu krwi jest zwiększone przez ćwiczenia aerobowe , zmniejszając w ten sposób dysfunkcję śródbłonka. [22]
Aktywacja białka FGF21 przez β- klotho ma działanie ochronne na komórki mięśnia sercowego . [23] Otyłość charakteryzuje się opornością na FGF21, która, jak się uważa, jest spowodowana hamowaniem β-klotho przez białko sygnałowe komórek zapalnych ( cytokina ) czynnik martwicy nowotworu alfa . [23]
Klotho jest niezbędny do dojrzewania oligodendrocytów , integralności mieliny i może chronić neurony przed toksycznymi efektami. [24] Myszy z niedoborem kloto mają zmniejszoną liczbę synaps i deficyty poznawcze, podczas gdy myszy z nadekspresją kloto mają zwiększoną zdolność uczenia się i pamięć. [25]
Stwierdzono, że zmniejszona ekspresja Kloto może być spowodowana hipermetylacją DNA, która mogła być wywołana nadekspresją DNMT3a. [26] Klotho może być wiarygodnym genem do wczesnego wykrywania zmian metylacji w tkankach jamy ustnej i może być stosowany jako cel do modyfikacji terapeutycznych raka jamy ustnej we wczesnych stadiach.
Myszy z niedoborem Klotho wykazują zespół przypominający przyspieszone starzenie się człowieka i wykazują rozległą i przyspieszoną miażdżycę
. Ponadto wykazują zaburzone rozszerzenie naczyń krwionośnych zależne od śródbłonka i zaburzoną angiogenezę , co sugeruje, że białko kloto może chronić układ sercowo-naczyniowy poprzez wytwarzanie przez śródbłonek NO .
Klotho może odgrywać ochronną rolę u pacjentów z chorobą Alzheimera . [27] [28]
Wpływ na starzenie się
Myszy pozbawione czynnika wzrostu fibroblastów 23 lub enzymu α-klotho wykazują przedwczesne starzenie się z powodu hiperfosfatemii . [29] Wiele z tych objawów można złagodzić, karmiąc myszy dietą niskofosforanową. [7]
Chociaż większość badań dotyczyła braku klotho, wykazano, że nadekspresja klotho u myszy wydłużyła ich średni czas życia o 19% do 31% w porównaniu z normalnymi myszami. [13] Ponadto, zmiany w genie Klotho (SNP Rs9536314) są związane zarówno z przedłużeniem życia, jak i zwiększoną zdolnością poznawczą w populacjach ludzkich. [30]
Klotho zwiększa ekspresję błony wewnętrznego prostownika zależnego od ATP kanału potasowego ROMK . [20] Myszy z niedoborem Klotho wykazują zwiększoną produkcję witaminy D, a zmieniona homeostaza jonów mineralnych może powodować przedwczesne fenotypy podobne do starzenia, ponieważ zmniejszona aktywność witaminy D wynikająca z ograniczenia diety odwraca przedwczesne fenotypy podobne do starzenia i przedłuża przeżycie u tych mutantów. Wyniki te sugerują, że fenotypy podobne do starzenia były spowodowane nieprawidłowościami metabolicznymi witaminy D związanymi z kloto (hiperwitaminoza). [31] [32] [33] [34]
Klotho jest antagonistą szlaku sygnałowego Wnt , a przewlekła stymulacja Wnt może prowadzić do zubożenia komórek macierzystych i starzenia się. [35]
Pęcherzyki zewnątrzkomórkowe (EV) u młodych myszy zawierały więcej kopii mRNA wytwarzającego kloto niż te pochodzące od starych myszy. Transfuzja młodych pojazdów elektrycznych do starszych myszy pomogła odbudować ich mięśnie. [36]
https://en.wikipedia.org/wiki/Klotho_(biology)


https://www.eurekalert.org/news-releases/936590
Opublikowane w Nature Aging , badanie pokazuje, że krążące czółenka zwane pęcherzyki pozakomórkowej lub EVS, dostarczyć instrukcje genetyczne dla białka długowieczności zwanej Klotho do komórek mięśniowych. Utrata funkcji mięśni i zaburzona naprawa mięśni u starych myszy mogą być napędzane przez stare pojazdy EV, które zawierają mniej kopii tych instrukcji niż te u młodych zwierząt.
Odkrycia stanowią ważny postęp w zrozumieniu, dlaczego zdolność mięśni do regeneracji maleje wraz z wiekiem.
„Jesteśmy naprawdę podekscytowani tymi badaniami z kilku powodów” – powiedziała starsza autorka dr Fabrisia Ambrosio, dyrektor ds. rehabilitacji w UPMC International i profesor nadzwyczajny medycyny fizycznej i rehabilitacji w Pitt. „W jeden sposób pomaga nam zrozumieć podstawową biologię tego, jak działa regeneracja mięśni i jak nie działa z wiekiem. Następnie, przenosząc te informacje do następnego kroku, możemy pomyśleć o użyciu pęcherzyków zewnątrzkomórkowych jako środków terapeutycznych do przeciwdziałania tym defektom związanym z wiekiem”.
Nowe badanie opiera się na dziesięcioleciach badań, które pokazują, że kiedy stare myszy otrzymują krew od młodych myszy, wiele komórek i tkanek przywraca młodzieńcze cechy. Ale do tej pory nie było jasne, które składniki młodej krwi mają takie działanie odmładzające.
„Zastanawialiśmy się, czy pęcherzyki zewnątrzkomórkowe mogą przyczynić się do regeneracji mięśni, ponieważ kurierzy przemieszczają się między komórkami przez krew i inne płyny ustrojowe” – powiedziała główna autorka, dr Amrita Sahu, adiunkt na Wydziale Medycyny Fizycznej i Rehabilitacji w Pitt. „Jak wiadomość w butelce, pojazdy elektryczne dostarczają informacje do komórek docelowych”.
Ambrosio i jej zespół zebrali od młodych myszy surowicę, frakcję krwi, która pozostaje po usunięciu komórek krwi i czynników krzepnięcia, i wstrzyknęli ją starszym myszom z uszkodzonym mięśniem. Myszy, które otrzymały młodą surowicę wykazały zwiększoną regenerację mięśni i regenerację funkcjonalną w porównaniu do tych, które otrzymały placebo, ale właściwości regenerujące surowicy zostały utracone po usunięciu EV, co wskazuje, że te pęcherzyki pośredniczą w korzystnych skutkach młodej krwi.
Zagłębiając się głębiej, naukowcy odkryli, że pojazdy elektryczne dostarczają instrukcje genetyczne lub mRNA, kodujące przeciwstarzeniowe białko Klotho, do komórek progenitorowych mięśni, rodzaju komórek macierzystych, które są ważne dla regeneracji mięśni szkieletowych. EV zebrane od starych myszy zawierały mniej kopii instrukcji dla Klotho niż te od młodych myszy, co skłoniło komórki progenitorowe mięśni do produkcji mniejszej ilości tego białka.
Wraz z wiekiem mięśnie nie goją się tak dobrze po uszkodzeniu, ponieważ tkanka bliznowata odkłada się zamiast przywracać pierwotną strukturę mięśni. We wcześniejszych pracach Ambrosio i jej zespół wykazali, że Klotho jest ważnym regulatorem zdolności regeneracyjnych komórek progenitorowych mięśni i że białko to zmniejsza się wraz z wiekiem.
Nowe badanie pokazuje po raz pierwszy, że związane z wiekiem zmiany ładunku EV przyczyniają się do zubożenia Klotho w starzejących się komórkach macierzystych, co sugeruje, że EV można rozwinąć w nowatorskie terapie do leczenia uszkodzonej tkanki mięśniowej.
„Samochody elektryczne mogą być korzystne dla zwiększenia zdolności regeneracyjnych mięśni u osób starszych i poprawy regeneracji funkcjonalnej po kontuzji” – powiedział Ambrosio, który jest również członkiem Instytutu Medycyny Regeneracyjnej Pitta McGowan. „Jednym z pomysłów, którym jesteśmy naprawdę podekscytowani, jest projektowanie pojazdów elektrycznych z określonymi ładunkami, abyśmy mogli dyktować reakcje komórek docelowych”.
Poza mięśniami pojazdy elektryczne mogą również pomóc w odwróceniu innych skutków starzenia. Wcześniejsze prace wykazały, że młoda krew może poprawić sprawność poznawczą starszych myszy. Ambrosio i współautorka dr med. Radosveta Koldamova, profesor zdrowia środowiskowego i zawodowego w Pitt's Graduate School of Public Health, otrzymali grant na zbadanie potencjału pojazdów elektrycznych w odwracaniu związanych z wiekiem spadków funkcji poznawczych.

BADANIE
Regulacja regeneracji starzejących się mięśni szkieletowych poprzez krążące pęcherzyki zewnątrzkomórkowe
https://www.nature.com/articles/s43587-021-00143-2
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 24 gru 2021, 16:21

Wesołych i zdrowych Świąt dla czytajacych i szukajacych prawdy .... :D
SoCioS
Posty: 83
Rejestracja: 03 paź 2019, 22:35

Re: Czas się obudzić

Postautor: SoCioS » 25 gru 2021, 21:51

Dołączam się do Życzeń Świątecznych.....ZDRÓWKA i ŚWIADOMOŚCI :) :) :)
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 25 gru 2021, 23:13

Nigeria. Utylizacja szczepionek :D
Zniszczenie szczepionek koncernu AstraZeneca władze Nigerii dokonały publicznie oraz w świetle kamer.

https://legaartis.pl/blog/2021/12/24/ni ... ionki-c19/
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 25 gru 2021, 23:59

wicher pisze:
SoCioS pisze:
sowka pisze:S.Pitoń - 7 teorii czym jest światowy program szprycowaniaDługowieczność??...może coś w tym być. Myślę, jednak że nad tym szpryco-ogniem można upiec kilka pieczeni jednocześnie.


Program Metuzalem https://www.mfoundation.org/ to się dzieje. Oni szukają długowieczności, preparaty mRNA mają takie możliwośći.

Co zaś się tyczy rzekomej szczepionkę p. ospie. Nie ma ku temu żadnych przesłanek, takie dywagacje czemuś pewnie służą. Natomiast uważam, że służą sianiu zamętu i działają na naszą niekorzyść. Działania preparatów mRNA modyfikowanych pseudourydyną mają inny cel, tak jak napisałem wcześniej, długowieczność, leczenie chorób. Oczywiście chcą wykorzystać to chciwi, zepsuci i bogaci, którzy kręcą tym cyrkiem.

Katalin Kariko https://pl.wikipedia.org/wiki/Katalin_Karikó to jest on/ona, w której krzyżują się wszystkie grupy interesów.


Lepiej iśc na całość - Nieśmiertelność !!! ;)
Przenosząc umysł człowieka z biologicznego ciała do komputera możliwe by było przedłużenie jego życia w nieskończoność.
Jedynym czynnikiem ograniczającym było by źródło zasilania.

Transfer umysłu
Kiedy połknie się już swoją dawkę pigułek i zagryzie zmodyfikowaną marchewką, można się zacząć zastanowić jak jeszcze przedłużyć i poprawić swoje życie. Jak się okazuję nad naszym zdrowiem czuwają nie tylko farmaceuci, lekarze czy biotechnolodzy. Prężnie działające rzesze neuro-informatyków chcą zapewnić nam nieśmiertelność.
Transfer umysłu zwany również kopiowaniem umysłu lub emulacją mózgu jest procesem skopiowania lub przeniesienia ludzkiej świadomości do komputera. Idea polega na stworzeniu programu komputerowego, którego parametry odzwierciedlały by zachowanie i osobowość człowieka.
Współczesna nauka uznaje umysł jako zjawisko kompleksowe powstające dzięki interakcjom miliardów neuronów. Tezę tą potwierdzają przypadki zmiany osobowości ludzi w konsekwencji uszkodzenia mózgu, działanie psychoaktywnych substancji chemicznych oraz badania aktywności mózgu.
W mózg człowieka funkcjonuje 15–33 miliardów neuronów. Każdy z nich może mieć do 10 tysięcy połączeń synaptycznych. Moc obliczeniowa mózgu szacowana jest na 10 PFLOPS. Na chwile obecną nie istnieją komputery o takich parametrach. Przyjmuje się jednak, że do 2050 roku technologia taka zostania uzyskana.
Cele ?
Istnieje kilka niesamowicie istotnych, acz mocno futurystycznych przyczyn, dla których transfer umysłu byłby zabiegiem pożądanym.

https://biotechnologia.pl/bioetyka/aktu ... umyslu,184
patent
https://patents.google.com/patent/US20020088467A1/en
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 26 gru 2021, 1:06

Milioner, który chce żyć wiecznie
https://biotechnologia.pl/biotechnologi ... znie,12720
W gestii najbogatszych leży jak szybko będzie dostępne wieczne życie.
Projekt, który ma zostać przeprowadzony do końca 2045 składa się z 4 zaplanowanych etapów. Faza pierwsza kojarzyć się może z filmem „Avatar” James'a Cameron'a. Zbieżność polega na stworzeniu podczas tego etapu, trwającego od 2015 do 2020 roku, robotycznej, w pełni syntetycznej kopii ludzkiego ciała. Okres ten zyskał miano fazy „Avatar A”.
W fazie „Avatar B” naukowcy mają nadzieję doprowadzić do transplantacji ludzkiego mózgu wprost do robota. Etap ten ma dobiec końca w 2025 roku.
W ciągu kolejnych 5 lat, ma dojść do pomyślnego wszczepienia do specjalnie przygotowanego sztucznego mózgu, skopiowanej osobowości i wspomnień osoby znajdującej się u schyłku swojego życia. Ma być to faza „Avatar C”.
Ostatecznie w fazie „Avatar D”, która ruszy w 2040, a zakończy się w 2045 roku, zespół badawczy nma stworzyć hologramopodobną formę życia, która będzie całkowicie nieśmiertelna.

Zgłoszenie patentowe gdzie przedstawiono nowatorski i być może JEDYNY możliwy sposób skutecznego utrzymywania życia ludzkiego na wieczność.
https://patents.google.com/patent/US20120136403A1/en
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 26 gru 2021, 1:18

A tak dla przeciwwagi tej całej inżynierii biomedycznej, neuronauki i elektrotechniki :)
https://businessinsider.com.pl/rozwoj-o ... sc/7bh2ng3
Długowieczność to nie kwestia genów
Psycholożka Susan Pinker powołuje się na badania z udziałem blisko 3 tys. duńskich bliźniąt urodzonych pod koniec ub. wieku, które wykazały, że geny odpowiadają za długowieczność najwyżej w 25 proc. Zdaniem badaczki sekret dożywania późnej starości tkwi w więziach i zwyczajach społecznych, nazywanych przez nią efektem wioski. Podkreśla, że nie trzeba wcale żyć poza miastem, ale mieć wokół siebie ludzi, tworzących intymną atmosferę wsi.
Pinker stwierdza, że ci, którzy utrzymują bliskie relacje z przyjaciółmi, żyją średnio o 15 lat dłużej niż samotnicy. Podobnie demencja rzadziej dotyka tych, którzy mają rozbudowane sieci kontaktów.
Badania pokazały, że osoby utrzymujące różnorodne relacje miały większe szanse na długie życie niż te, które znacząco zredukowały wagę, zaszczepiły się przeciw grypie, rzuciły palenie czy oddychały czystym powietrzem.


Czyli "złe siły" wiedzą że izolacja skraca nam życie ;)
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 26 gru 2021, 12:53

ŚWIATY SIĘ ZAPĘTLAJĄ - SZTUCZNA INTELIGENCJA
AI dzieje się w tle...
https://rumble.com/vre6er-wiaty-si-zapt ... encja.html
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 26 gru 2021, 13:01

:!: WAŻNA WIEDZA

Różnica między policjantem a funkcjonariuszem policji
https://www.youtube.com/watch?v=yif2SiD-ZNQ

Andrzej Sąsiadek do Policji(rozmowa tel) - Dlaczego łamiecie prawa człowieka - ZAPOWIEDŹ
https://rumble.com/vrc44j-andrzej-ssiad ... zapow.html

Andrzej Sąsiadek-Pyta Policje dlaczego lamia prawa czlowieka (rozm. tel)
https://rumble.com/vrb1cr-andrzej-ssiad ... .-tel.html

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości