Czas się obudzić

Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Czas się obudzić

Postautor: Bow1 » 03 lis 2020, 21:59

sowka pisze:Dziki prepers też przedstawił swój pomysł

Zgadzam się z tym człowiekiem.
Dokładnie wiem jak on to sobie wyobraża ale w jego planie są pewne luki oraz problemy z których istnienia jeszcze nie zdaje sobie sprawy.
Trzeba tworzyć społeczności to jest oczywiste.
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet jeżeli Trump wygra i plan globalistów nie wypali to rządy większości państw poszły drogą bez odwrotu. To stromy zjazd w dół i nie sposób zawrócić. Finanse państwa leżą kompletnie. Będzie głębokie załamanie gospodarcze. Duże bezrobocie itd itd. Szkoda czasu na opisywanie bo sami możecie to sobie wyobrazić gdy zabraknie kasy. Teraz jeszcze emitując obligacje czy pieniądz okrada się wszystkich ludzi którzy mają pieniądze i jakoś to leci. W pewnym momencie pieprznie hiperinflacja i beztroskie szastanie kasą skończy się.
Zabraknie na podstawowe wydatki, a ludzie pozbawieni zostaną oszczędności. To proste i nieuniknione.
Czy plan globalistów wypali czy się załamie to w każdym z tych przypadków musimy przygotować się do obrony/przetrwania. Trump za którym stoją ortodoksyjni żydzi też nie jest dla nas zbawicielem ale możliwe, że obecnie jest mniejszym złem.

Napewno każdy z Was słyszał o grodziskach. Kiedyś ludzie borykali się z takimi problemami z jakimi wkrótce będziemy zmuszeni my sobie radzić. Dziki prepers uważa że trzeba tworzyć osady, które będą w stanie skuteczniej bronić się przed np depopulacyjnymi szczepionkami niż jednostki czy pojedyncze rodziny. To oczywiście jest prawdą.
Powiedział, że ktoś chce wnieść wkład w postaci stada krów, ktoś inny kozy itd. Super ale dla ludzi potrzebne jest pożywienie, energia oraz pasza dla zwierząt. Pola uprawne, sady, ogrody, pastwiska, łąki. To wszystko jest niezbędne. Na kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu ha nie będzie możliwe zapewnienie wszystkiego dla licznej grupy ludzi i zwierząt.
Moim zdaniem należy radzić sobie z tym tak jak to robili nasi przodkowie. Czyli tworzymy sieć centrów zwanych grodziskami, a wokół mniejsze osady oraz samodzielne gospodarstwa osadnicze. Wszystkie jednak powiązane w całość. W przypadku zagrożenia którejkolwiek z grup zbieramy się wszyscy, absolutnie wszyscy czy to w grodzisku czy też w jednostce zagrożonej.
Wiem, to tak na szybko luźna wypowiedź ale mam nadzieję, że rozumiecie moje intencje. Sam posiadam klikanaście ha, które mogę przeznaczyć na jedną z osad. Możliwe, że gdyby zebrali się szczerzy dobrzy ludzie to przeznaczyłbym na ten cel kolejne kilkadziesiąt ha.
Są inni ludzie którzy również mogliby swoje ziemie oddać pod osadnictwo.
To wszystko jest do ustalenia. Dziki prepers powinien wziąć pod uwagę moje sugestie i nieco zmodyfikować plan. Samą ideę ma piękną. Oby więcej takich ludzi.
Ta fotka powyżej to ziemianka jednego z moich synów wyposażona w grawitacyjną, przemyślaną wentylację. Teraz wystarczy to przysypać ziemią ;)
Dobrze się bawię.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 03 lis 2020, 22:29

Jest jeszcze cd rozważań Dzikiego Prepersa , on jest z okolic śp Pana Adolfa

Wyjaśniam w tym filmie kluczowe kwestię oraz założenia Osady
https://www.youtube.com/watch?v=cUKHKAyLcQ0
ile ludzi tyle dylematów - brak dyscypliny i "wojska" u młodych facetów - trzeba spiać dupy a nie dywagowac nad nieistotnumi rzeczami

GŁOS Obywatelski - tu rozmowa Ewy Rzeuskiej z gościem( prawniczki ze Szczecina która juz nie jest w Konfederacji )
O co chodzi w tym bałaganie?
cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=ihe-VDhhu6s
cz.2
https://www.youtube.com/watch?v=1tIis-Os-QI
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Czas się obudzić

Postautor: Bow1 » 03 lis 2020, 23:59

Pani Ewa trafiła gościa jak ślepa kura ziarno. Jest ciemna i naiwna nie powinna mu przerywać bo tylko denerwuje słuchaczy.
Jeżeli ktoś sądzi, że uda mu się żyć poza systemem to jest w błędzie. To nie jest możliwe ale jest możliwe osiągnięcie dużej autonomii ekonomicznej bo ta jest najważniejsza.
Nic nie osiągniemy budując jakieś oderwane od siebie małe społeczności. Tylko ścisła współpraca z możliwie dużą społecznością daje szansę powodzenia.
Mam tu na myśli budowę dużej firmy działającej w możliwie szerokim spektrum życia gospodarczego. Tylko niezależność finansowa plus wszechstronność mogą uniezależnić nas od systemu.
Kiedy gotówka przestanie istnieć, a każda nawet najdrobniejsza transakcja będzie rejestrowana i opodatkowana automatycznie to tylko obrót wewnątrz korporacji będzie wolny od kontroli. Oczywiście to uproszczenie.
Wyobraźcie sobie korporację, naszą korporację, która będzie produkować żywność, przetwarzać ją, będzie świadczyć wszelkie usługi, wytwarzać większość niezbędnych do życia towarów. Korporację naszą ale międzynarodową zrzeszającą przedsiębiorstwa europejskie powołane do życia przez świadomych ludzi.
Będę nad tym pracował. Zapraszam do współpracy każdego kto jest w stanie to zrozumieć.
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 04 lis 2020, 11:30

No dobrze. Co jednak w przypadku konfliktu militarnego, najazdu obcych wojsk, który również wiele osób uważa za wielce prawdopodobny. Panie Bogusiu pomysły jednoczenia się, tworzenia własnych przedsiębiorstw wewnątrz wspólnej korporacji są dobre, ale tylko wówczas, gdy w państwie panuje choćby namiastka stabilizacji. Podczas działań zbrojnych, czy nawet po ich zakończeniu panuje kompletny chaos, brak jakichkolwiek reguł. Wszystko się sypie, nie ma żywności, brakuje podstawowych produktów, zerwana zostaje łączność, nie ma możliwości swobodnego przemieszczania się, a nawet korzystania z środków transportu, które obecnie uważamy za powszechne. Wówczas pieniądz kompletnie traci swoją obecną wartość. Walutą staje się jedzenie oraz produkty pierwszej potrzeby. Kolejna sprawa, najlepiej zorganizowana osada nie będzie w stanie ochronić ludzi przed wpółczesnymi technikami militarnymi. Po prostu w takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie wszystkiemu zaradzić. Oczywiście ja bardzo popieram jedność między ludźmi, kooperatywę, mądrą współpracę. Tylko właśnie, niezwykle trudno byłoby także tak to wszystko poukładać, żeby każdy miał podobne prawa, bez wrażenia, że jest po prostu chłopem pańszczyźnianym. Nie zrozumcie mnie źle, piękna inicjatywa, ale do zrealizowania jedynie we względnie spokojnych czasach oraz przez bardzo świadomych ludzi, gotowych pójść na wiele ustępstw, dla których każdy człowiek jest ważny tak samo. Panie Bogusiu, odniósł się Pan nieco krytycznie do tych moich słów o nadzieji. Ja nie jestem bezmyślnie naiwna, także przygotowuję się jak mogę, w sposób merytoryczny oraz praktyczny, gromadzę zapasy. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie na wszystko mogę mieć wpływ, choćby intencje były jak najlepsze. Przecież my tak naprawdę nie wiemy do końca na co się szykujemy. Robimy to po omacku. Inaczej się nie da oczywiście, ja wiem. Trzeba jedynie pamiętać, że nie wszystko przewidzimy. Ja na przyklad słyszałam, że mogą nie zdążyć zaszczepić ludzi, bo konflikt militarny będzie szybciej. Oczywiscie może to nie sprawdzić się, ale nie wiadomo. Chcialabym, żeby te moje najgorsze przypuszczenia nie potwierdziły się. Ale być może musi być tak jak mówił Fitoro, że ziarna zostaną oddzielone od plew, jakkolwiek okrutnie to brzmi w kontekście ludzi. Zauważył Pan, Panie Bogusiu, że to nawet w pojedynczych państwach zaszło już za daleko, a takie wnioski naprowadzają niestety na temat światowego konfliktu militarnego. Oby nie. Niemniej jednak, ja to biorę pod uwagę.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 04 lis 2020, 11:49

Mieć nadzieję to wcale nie znaczy przestać działać. Wręcz przeciwnie, to właśnie znaczy dzialać, ale z myślą, że się uda. A jak nie idzie tak jak sobie to dokładnie wymyśliliśmy, to pamiętać, że nie wszystko od nas zależy i zostawić tak choćby minimalnie uchyloną furtkę...

PIEŚŃ IX


Nie porzucaj nadzieje,
Jakoć się kolwiek dzieje:
Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,
A po złej chwili piękny dzień przychodzi.



Patrzaj teraz na lasy,
Jako prze zimne czasy
Wszystkę swą krasę drzewa utraciły,
A śniegi pola wysoko przykryły.



Po chwili wiosna przyjdzie,
Ten śnieg z nienagła zyjdzie,
A ziemia, skoro słońce jej zagrzeje,
W rozliczne barwy znowu się odzieje.



Nic wiecznego na świecie:
Radość się z troską plecie,
A kiedy jedna weźmie moc nawiętszą,
Wtenczas masz ujźrzeć odmianę naprędszą.



Ale człowiek zhardzieje,
Gdy mu się dobrze dzieje;
Więc też, kiedy go Fortuna omyli,
Wnet głowę zwiesi i powagę zmyli.



Lecz na szczęście wszelakie
Serce ma być jednakie;
Bo z nas Fortuna w żywe oczy szydzi,
To da, to weźmie, jako się jej widzi.



Ty nie miej za stracone,
Co może być wrócone:
Siła Bóg może wywrócić w godzinie;
A kto mu kolwiek ufa, nie zaginie.


Jan Kochanowski, "Księgi wtóre"
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 04 lis 2020, 13:17

Dla zrozumienia istoty rzeczy - jak zmobilizowac kapitał lokalnie.....

barterowa wymiana usług
https://www.youtube.com/watch?v=8ihpRr5rdsE

Michael Shuman- Lokalne Fundusze Inwestycyjne- Czas przesunąć NASZE PIENIĄDZE w Lokalne Biznesy
https://www.youtube.com/watch?v=68OHTaXMgaA

Lokalna waluta definiuje regionalny obszar handlowy, faworyzując małe niezależne firmy, które chcą handlować tą walutą. Lokalne przedsiębiorstwa, niezdolne do konkurowania z produktami coraz bardziej drapieżnej gospodarki światowej, stają się silnymi graczami na prężnych, regionalnych rynkach.
https://samoswiadomi.pl/waluty-lokalne- ... obalistow/
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 04 lis 2020, 13:25

Narodowy Instytut Studiów Strategicznych
https://niss.org.pl/jezeli-chcesz-byc-b ... -wiedziec/
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Czas się obudzić

Postautor: Fitoro » 04 lis 2020, 20:47

Opisujecie bardzo złożone procesy. Ruchy i plany o bardzo dużym rozmachu. Myślę, że należy o tym już myśleć ale ludzie w tak dużych ilościach są nie do ogarnięcia póki co. Jest za wcześnie jeszcze. Protesty i różne akcje ulotkowe pokazały dobitnie że jest nas w sumie nie dużo w skali kraju. Teraz ludzie są zastraszani sytuacja covidową i wcale im się nie dziwię bo pomimo, że wiem że to nie prawda to jednak i mi się czasami udziela... Jeszcze przyjdzie czas na te plany o których piszecie, ale to jednak wszystko za świeże...
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 05 lis 2020, 11:42

"Jedność, jedność! To jest pierwszy
Do wolności krok! Rozbici –
Służyć musim, lecz złączeni
Przemożemy swych ciemięzców!"
https://youtu.be/-FiKG1thn7I
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 05 lis 2020, 12:23

Paula zagrzewa do obrony cytujac patriotyczne nawoływania do walki o nasza wolność
Duch i wiara w ludziach jest ważna , ale głodny patriota jest bezsilny
archywalny film o prepersach , ile madrości bije od Pana Adolfa...to była osoba z dobra energią
https://www.youtube.com/watch?v=lXo6gMzBeiI

u Dzikiego Prepersa było info od Słowackiego kolegi o przemieszczaniu się wojsk Nato pod Białoruś

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości