Stres oksydacyjny = starość i choroby

Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: Fitoro » 18 gru 2020, 23:36

Wiem o co chodzi. Ważne, ze idzie do góry powoli. Za dwa miesiące znów się sprawdzi. Chciałem tylko uzmysłowić Ci te normy skoro piszesz ze masz 90 i tym się sugeruje poniekąd
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: Paula » 18 gru 2020, 23:42

Masz rację, ważne, że idzie do góry. :D
Wiesz, ja się tymi normami laboratoryjnymi nie kieruję. ;)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: Bow1 » 19 gru 2020, 0:24

Paula masz ferrytynę ok jeżeli hemoglobina jest w normie.
Fitoro ja sprawdziłbym poziom hemoglobiny, MCV i MCH. Dodatkowo poziom B12 i folianów. Dopiero znając te parametry można stwierdzić czy poziom ferrytyny jest ok.
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: Paula » 19 gru 2020, 0:28

Hemoglobinę mam w normie.
Dziękuję, Boguś, za informacje. :D
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: Paula » 21 gru 2020, 11:44

W temacie starzenia się organizmu mam dla Was, Kochani, nagranie, w którym Bruce Lipton z właściwą mu życzliwością i poczuciem humoru wyjaśnia proces przedłużania telomerów. Przekazane w prosty sposób, dodatkowo zobrazowane, aby każdy dobrze zrozumiał. Możecie być nieco zaskoczeni, szczególnie jeśli nie znacie książek, czy nagrań Bruca, że zwraca on uwagę na duże znaczenie wdzięczności, czy życiowego celu w procesie aktywacji telomerazy.
https://youtu.be/ozNMIVjivVY
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
SoCioS
Posty: 83
Rejestracja: 03 paź 2019, 22:35

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: SoCioS » 21 gru 2020, 12:25

Zapewne spotkaliście się z postacią Wima Hoffa. Jestem ciekaw co myślicie lub co zaobserwowaliście stosując metody oddychania/medytacji i kooperacji z zimnem Wima.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: Paula » 21 gru 2020, 12:54

SoCioS pisze:Zapewne spotkaliście się z postacią Wima Hoffa. Jestem ciekaw co myślicie lub co zaobserwowaliście stosując metody oddychania/medytacji i kooperacji z zimnem Wima.

SoCioS powiem Ci, że dla mnie zimny prysznic to coś czego nie znoszę i nie mogę sie do tego przekonać, pomimo wielu prób. We mnie wywołuje to odruch ucieczki. :lol: Nie wyobrażam sobie zatem przebywania w zimnej wodzie odpowiednio oddychając i medytując jednocześnie. :lol:
Niemniej może to przynosić zapewne korzyści. A Ty masz jakieś doświadczenia w tym temacie? ;)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
SoCioS
Posty: 83
Rejestracja: 03 paź 2019, 22:35

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: SoCioS » 21 gru 2020, 13:24

Morsuję regularnie 2 sezon (min. raz w tygodniu) i można powiedzieć, że się uzależniłem :). Dla mnie to kop energii, swego rodzaju oczyszczenie i odstresowanie. Regeneracja na poziomie fizycznym jak i duchowym. Poza tym jest to wyjście poza strefę komfortu do której Nas przyzwyczaiła cywilizacja.
Robię też pompki Wima poprzedzone hiperwentylacją jeśli mam mało czasu na normalny trening i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony reakcją organizmu.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: Paula » 21 gru 2020, 13:31

O, to widzę kolega zaprawiony w bojach. :D
Dla mnie widzisz ta zimna woda to trudny do przejścia czynnik. :lol: Pomimo mojej zaciętości działa na mnie wyjątkowo stresująco. :lol:
Ale jak tak zachęcasz to spróbuję jeszcze, postaram się tak, wiesz, z bardzo pozytywnym nastawieniem. ;)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Stres oksydacyjny = starość i choroby

Postautor: Fitoro » 21 gru 2020, 15:54

Ja tez z zimną wodą na bakier. Nienawidzę wręcz. Mój znajomy tak samo morsuje i mnie namawia ale nie ma opcji. Zimny prysznic jest wyzwaniem...
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości