Woda to życie

Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Woda to życie

Postautor: Paula » 03 gru 2020, 20:35

Sowko Ci nazbyt pewni siebie to są często po prostu wyrachowani i zimni. Ja sobie tak myślę, że wrażliwość na innych ludzi to chyba piękny dar. Choć masz rację, że trudno się z nim żyje. Niestety wszelkie niepowodzenia czy nasze niedoskonałości bolą dwa razy bardziej. :roll:
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Woda to życie

Postautor: sowka » 04 gru 2020, 19:00

ciekawe w jakie krytształy ułoży się nasza wewętrzna woda w trakcie tej piosenki AURORY :)
ta osóbka to jakis Elfik dla mnie :lol: Paula lubisz śpiew jak pamietam...
https://www.youtube.com/watch?v=9U-N6LqzdIM
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Woda to życie

Postautor: Paula » 04 gru 2020, 19:21

Sowko ja bardzo lubię śpiewać, tańczyć i w ogóle słuchać muzyki. To taka moja pasja od maleńkiego dziecka. :D
Ja jestem taka trochę rockowa dziewczyna i najbardziej lubię takie właśnie rockowe brzmienia. Ale słucham każdej muzyki, zależnie od samopoczucia. :lol:
Dziękuję za link, na pewno uważnie posłucham. :)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Woda to życie

Postautor: Fitoro » 05 gru 2020, 7:41

Paula dzięki za wiadomości o wodzie !
Ja po przebudzeniu tak samo dwie szklanki wody z solą. piję z czajnika z filtrem. odwodnienie to przyczyna wielu chorób i podstawa życia.

z wód mineralnych sklepowych jakie polecacie. nam smakuje Muszynianka, Magnesia, Słotwinka, Celestynka. Bardzo zdrowe są wody siarczkowe ale to już bardziej po uzdrowiskach.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Woda to życie

Postautor: Paula » 05 gru 2020, 9:25

Fitoro, wody ze sklepu, które wymieniłeś są wysokozmineralizowane. Moim zdaniem należy wybierać takie z niezbyt dużą zawartością minerałów, szczególnie chodzi o wapń. Poza tym, jeżeli kupujemy wodę to tylko w szkle. Postaram się zamieścić materiały, które udało mi się zebrać na temat tego co takiego "ciekawego" kryje się w plastikowych butelkach. ;)
Ja kupuję Buskowiankę w szkle, to taka nasza regionalna woda, mam niedaleko do Buska-Zdroju; troszkę dalej do Solca-Zdroju, gdzie z kolei są najbogatsze źródła wód siarczkowych w Polsce(zresztą w Busku też się znajdują :lol: ), ale z tego to już bym raczej korzystała w formie leczniczych kąpieli. ;)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Woda to życie

Postautor: Paula » 06 gru 2020, 11:28

Obiecane informacje o tym, co między innymi zawiera woda z plastikowych butelek(zaczerpnięte ze strony zneutralizujchemie.pl):
1. Trójtlenek antymonu
Butelki PET są polimerami, stąd podczas ich polimeryzacji używa się różnych związków przyśpieszających bądź katalizujących reakcję. Rozpowszechnienie tego katalizatora w produkcji butelek PET szacuje się na 95% wszystkich dostępnych na rynku opakowań.

Dla porównania tlenek antymonu w skorupie ziemskiej zawarty jest w ilości około 0,4 mg/kg, a co za tym idzie wody naturalne głębinowe czy podskórne zawierają około 3 ng/l trójtlenku antymonu.
Natomiast stężenie tego związku w butelkach PET wynosi już 210 – 320 mg/kg i to niesie ze sobą konsekwencje jego stężenia w wodzie w butelkach PET które przeciętnie wynosi 110-170 ng/l trójtlenku antymonu.

Trójtlenek antymonu może być rakotwórczy.

2.Bisfenol A - to związek chemiczny wykorzystywany do produkcji plastików, nadający im większej plastyczności i wytrzymałości na urazy mechaniczne. Jest wykorzystywany do produkcji spożywczych opakowań plastikowych w tym głównie butelek.

Problemem związanym z bisfenolem jest jego podobieństwo strukturalne do żeńskiego hormonu płciowego - estrogenu. Toteż wywołuje on negatywny efekt zdrowotny poprzez zaburzanie gospodarki hormonalnej organizmu. Kolejnym problemem jest fakt, iż jest definiowany jako ksenobiotyk, co oznacza, iż blokuje on receptory hormonalne, co z kolei zaburza komunikację i kontrolę organów wewnętrznych kontrolowanych przez ludzkie hormony.

Z tego też powodu Bisfenol A jest łączony przez wiele badań z zaburzeniami płodności, chorobami serca, chorobami krążenia, cukrzycą, otyłością oraz zaburzeniami metabolicznymi.

Od 2005 r. 94 ze 115 ocenianych przez naukowców badań potwierdziło toksyczność Bisfenolu A. Na przykład, jedno z badań wykazało, że kobiety z częstymi poronieniami mają około trzykrotnie wyższy poziom Bisfenolu A we krwi niż kobiety które nie miały w swojej histroii poronień. Jednak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków utrzymuje, że stosowanie Bisfenolu A w produktach zawierających żywność jest bezpieczne, a Amerykański Instytut Zdrowia oświadczył, że Bisfenol A stanowi "nieistotny problem" dotyczący wpływu na płodność u dorosłych.

Uwaga na temperaturę - temperatura wzmaga wydzielanie Bisfenolu A. Im wyższa temperatura tym więcej tego związku przedostanie się do wody. Toteż pod żadnym pozorem nie należy używać plastikowych butelek zawierających tą toksynę do przygotowywania pokarmu dla dzieci niemowląt.

Skąd biorą się rozbieżności i kontrowersje
Bisfenol A nie zachowuje się jak typowa toksyna. Podczas gdy inne substancje oznaczone jako toksyczne mają wyraźny wpływ bezpośredni (narażenie na działanie azbestu prowadzi do raka, zatrucie ołowiem powoduje zmniejszenie zdolności umysłowej), Bisfenol A "jest podstępny". Zamiast szkodzić całemu organizmowi, toksyna ta jest zaburza gospodarkę hormonalne ale co najgorsze, naśladuje nasze naturalne hormony - w tym przypadku estrogeny.

Estrogeny a zatem i Bisfenol A który naśladuje jego działanie - może zmienić zachowanie ponad 200 genów, które kontrolują wzrost i naprawę niemal każdego narządu i tkanki w ciele. Między innymi estrogen wpływa na rozwój płodu, strukturę komórek i początek ich dojrzewania.

Co oznacza, że Bisfenol A aktywuje geny
Aktywowanie genów z powodu podobieństwa Bisfenolu A do estrogenu, to zarządzanie różnymi funkcjami organizmu ale w sposób niekontrolowany. O ile estrogeny to zawsze odpowiedź celowa organizmu w celu wywołania przez ekspresję genów określonego działania, o tyle Bisfenol A to tylko przypadkowa podaż w pokarmie, toteż uwalnianie działania genów i kontrolowanych przez nie funkcji jest przypadkowe.

3.Perfluorowane związki węgla
Stosowane w produkcji butelek PET z powodu ich hydrofobowych właściwości, co oznacza, iż butelka jest chroniona przed chemicznym kontaktem i reakcją z wodą w niej zawartą.

Do głównych przedstawicieli tej grupy możemy zaliczyć: kwas perfluorooktanowy, kwas perfluorononanowy, kwas perfluorobutanosulfonowy oraz perfluorooctanosulfonamid. Dane z badań na zwierzętach z wykorzystaniem powyższych wskazują, że mogą one powodować kilka rodzajów nowotworów i śmierć noworodków a także mogą mieć toksyczne działanie na układ odpornościowy, wątrobę i układ hormonalny.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Woda to życie

Postautor: sowka » 19 sty 2021, 14:52

Pytanie co jest nauka a co pseudonauką ? i w co tu wierzyć ? :o
Woda. Wielka tajemnica. Pseudonaukowy film, twierdzący, że woda ma pamięć. Ile prawdy w tym filmie i kim są przedstawione w nim ludzie?
https://www.youtube.com/watch?v=Oaa7BNUBM90
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Woda to życie

Postautor: sowka » 26 lis 2021, 18:41

dr Zbigniew Hałat: Posłuchaj zanim wypijesz - woda (nie)zdatna do picia?
Pan dr Zbigniew Hałat dużą część swojego życia zawodowego poświęcił tematyce wody.
Utworzył w 1997 r. Instytut Wody którego celem przez wiele lat była ochrona zdrowia ludności Polski przed szkodliwym działaniem substancji zawartych w wodzie (szczególnie tych rakotwórczych). W wywiadzie Pan Doktor dzieli się informacjami dotyczącymi wody w naszych kranach.
Opisuje w sposób praktyczny jak wygląda proces pozyskiwania wody, co może się wydarzyć niekorzystnego dla naszego zdrowia podczas uzdatniania, czy transportu wody do kranów.
https://www.youtube.com/watch?v=JbU1MtAEI0I

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości