Jak leczyć choroby przy użyciu olejku CBD?

sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Jak leczyć choroby przy użyciu olejku CBD?

Postautor: sowka » 15 paź 2021, 17:12

Terapia konopna w chorobach autoimmunologicznych - dr n. med. Leszek Marek Krześniak
https://www.youtube.com/watch?v=2uVuiMctbuU&t=154s

https://olejekcbd.info/post/olejek-cbd- ... moje-zycie
Oto relacja Kasi:
Witajcie kochani. Będzie osobiście i będzie długo. Mam nadzieje, że przeczytacie do końca, bo ta historia może pomoc wam lub waszym bliskim na wiele sposobów.
Zaczynamy!
Nie wiem dokładnie kiedy to się zaczęło, myślę ze ten proces trwał wiele lat, choroby tarczycy rozwijają się latami niezauważalne, bo symptomy, jakie dają, tłumaczymy sobie na wiele sposobów, zanim zdamy sobie sprawę ze już wszystko wymknęło nam się spod kontroli.
Któregoś dnia po prostu przestałam sypiać w nocy, ale myślałam: "to pewnie stres, to przejdzie, a teraz wezmę tabletki nasenne ziołowe, to przejdzie...".
Minął rok, dwa, pięć lat… nie przeszło... jedyne co się zmieniło to: tabletki przestały działać mimo zwiększonych dawek…
Bezsenność w nocy a ogromna senność w dzień, ciągłe zmęczenie, rozdrażnienie i taka totalna niemoc… ale to też się da wytłumaczyć, bo przecież nie śpię dobrze w nocy to na pewno od tego…
Włosy zaczęły wypadać garściami… to na pewno brak witamin i minerałów - mówiłam sobie. Kupiłam całą komodę i jadłam je garściami.
A może to zły szampon?
Może kupić lepsze odżywki?
Wszystko na nic…
Sucha skóra... to nic, to pewnie taka ,,uroda”.
Ciągłe mdłości, bóle brzucha i sensacje żołądkowe… to na pewno zła dieta, muszę zmieniać, szukać tej właściwej!
Szukałam…
Bóle miesiączkowe zwalały mnie dosłownie z nóg, czasem kończyło się pogotowiem…
Do tego już od wielu lat cierpiałam na ból kręgosłupa i mięśni, proste czynności były dla mnie wyzwaniem nawet siedzenie na krześle czy dłuższa jazda autem.
Od czasu do czasu miałam bóle w dolnej partii kręgosłupa tak silne, że nie byłam w stanie chodzić, ustać na nogach, a nawet usiąść na łóżku… to był koszmar. Miałam tak silne spazmy mięśni, że musiałam brać silne zastrzyki domięśniowe, żeby w ogóle ustać na nogach.
Zaczęłam żyć w strachu przed tym bólem, bałam się, że znów któregoś dnia schylę się do pralki, żeby załadować pranie do bębna i nie będę mogła się wyprostować, że ból mnie sparaliżuje i przykuje znów do łóżka na tygodnie…
Rehabilitacja, fizjoterapeuta, jakieś ćwiczenia pomagały tylko na jakiś czas, na dodatek ze względu na pogłębiającą się chorobę tarczycy, nie byłam w stanie utrzymać dyscypliny… nie miałam siły ani fizycznie, ani psychicznie zmusić się często do regularnych ćwiczeń… po prostu bolał mnie każdy mięsień i każdy kawałek ciała.
Nie byłam w stanie, wszystko się we mnie buntowało na myśl o wysiłku.
Zaczęłam zapominać, to niby nic takiego, ale zapominałam coraz więcej i coraz bardziej… czasem w połowie zdania nie pamiętałam, co chciałam powiedzieć, zapominałam kluczy, telefonu, zadzwonić, odpisać, zapominałam też często, co komuś obiecałam albo, co miałam załatwić, niektóre wspomnienia się rozmazywały…
Nie potrafiłam się skoncentrować nawet na modlitwie…
Wszystko było dla mnie za trudne…
Ten stan trwał latami, do tego ciągły ból głowy, praktycznie co dnia od rana… a w weekendy migreny aż do wymiotów…
Oczywiście były jakieś okresy remisji objawów i wtedy łapałam oddech, ale tak naprawdę to było tak jak z rybą wyrzuconą na brzeg, która rozpaczliwie chce nabrać powietrza…
Pojawiły się silne stany depresyjne, często zamykałam się w sobie, izolowałam od ludzi.
Miałam okresy kiedy wszyscy i wszystko mnie drażniło: dźwięki, hałas, muzyka, a nawet czyjaś obecność, z niczego, a zwłaszcza z siebie nie potrafiłam być zadowolona, czułam się ciężarem, niepotrzebna, niechciana, nieprzydatna i bezużyteczna, a zarazem robiłam wszystko, co mogłam, żeby zniechęcać ludzi do siebie. Z jednej strony chciałam, żeby ktoś mnie kochał, lubił i akceptował, a z drugiej odpychałam te osoby, jak mogłam.
Byłam wybuchowa, nie panowałam nad emocjami, często raniłam ludzi słowem… pojawiały się napady paniki i uczucie leku, kołatania serca.
Starałam się, jak mogłam pomagać, szanować, doceniać i myśleć pozytywnie, ale to było coraz trudniejsze i odleglejsze, a ja nie mogłam zrozumieć dlaczego?
Wszystko mnie przerastało nawet ugotowanie obiadu, sprzątnięcie w domu czy zwykła rozmowa z ludźmi…
Zmieniłam się do tego stopnia, że sama miałam problem, żeby wytrzymać ze sobą.
Zaczęłam modlić się, żeby Pan Jeszu(Chrystus) już mnie zabrał i uwolnił od tego życia, ale On miał inny plan
Pozwolił mi przejść przez to wszystko, jednocześnie czuwając przy mnie, żebym mogła opowiedzieć tę historię i pomagać ludziom zrozumieć, że jest wyjście, jest pomoc, jest możliwe uzdrowienie
Bez Boga i wiary nie dałabym rady dojść do tego miejsca, w którym jestem. On też któregoś dnia, kiedy płakałam z bólu i prosiłam w modlitwie, żeby pozwolił mi w swojej łaskawości przeżyć, choć kilka dni, choć jakiś czas bez bólu, ulitował się i przysłał do mnie kogoś, kto opowiedział mi o uzdrawiającej mocy olejku CBD.
Na początku nie chciałam wierzyć, na dodatek już kupowałam olejki CBD i wydałam na nie sporo pieniędzy i oprócz senności i lekkiego uspokojenia, nie poczułam poprawy mojego stanu.
Nic się nie zmieniło…
Dlaczego ten olejek miałby być inny?
Jednak coś wewnętrznie podpowiadało mi, żebym zaryzykowała i kupiła ten właśnie olejek… tak też zrobiłam i to zmieniło całe moje życie
W ciągu dosłownie kilku dni widziałam i czułam, jak wracam do życia!
Nie mogłam w to uwierzyć, że wstawałam rano bez bólu pleców, gdzie kiedyś zajmowało mi to bardzo dużo czasu, żeby się rozciągnąć i doprowadzić do stanu, kiedy mogłam się wyprostować i normalnie chodzić…
Dostałam masę energii, tak że mogłam znów pracować w ogrodzie z przyjemnością, a nie z przymusu, olejek pobudził wydzielanie endorfin, wiec wrócił optymizm, dobry humor, chęć do życia czy kontaktów z ludźmi.
Uregulowały się hormony (choć nadal jestem w procesie) ruszyła tarczyca????
Mój układ kanabinoidowy ruszył do pracy i wszystko po kolei zaczyna wracać do normy, choć pewne sprawy szybciej, a do uzdrowienia innych potrzeba więcej czasu, bo choć jest niesamowita poprawa, to biorę ten olejek dopiero 3 tygodnie wiec nadal mam problemy z pamięcią i koncentracją, ale widzę wyraźnie, jak moja wydajność również pod tym względem stopniowo wzrasta.
Kiedyś czułam się jak we wiecznej mgle, mój umysł był ciężki i wszystko było wysiłkiem. Teraz jest lepiej, choć jestem pewna, że potrzeba czasu, żeby w pełni odbudować i tę sferę.
Olejek CBD potrafi regenerować komórki mózgowe i jest stosowany nawet w chorobie Alzheimera.
Jeśli odczytaliście do tej pory moją historię, to chce wam powiedzieć kochani, że zaburzenia pracy tarczycy czy to niedoczynność, czy hashimoto, to okrutna, podstępna choroba, która może zrujnować życie człowieka i skazać go na niezrozumienie i odrzucenie z powodu objawów. Są nieobliczalne i zaskakujące nawet dla samego chorego.
Jednak Bóg dał nam tak cudowną roślinę, która wspaniale potrafi wspomóc leczenie chorób tarczycy i wielu innych.
Wierzę, że nawet terapia hormonalna nie jest potrzebna, jeśli zażywamy olejek CBD, ale tylko wybitnie dobrej jakości!
Ja taki właśnie znalazłam i bardzo chętnie się z wami podzielę tą informacją, gdzie go można kupić, bo nie warto tracić pieniędzy tak jak ja kiedyś, to robiłam, na coś, co po prostu nie działa.
Jakość, pełen skład, certyfikaty jakości, proces produkcji, tłoczenie na zimno, to wszystko ma znaczenie, żeby uzyskać lecznicze efekty, inaczej tylko marnujemy czas i pieniądze.
Nie każdy olejek CBD jest taki sam, naprawdę!
Ten olejek dosłownie uratował mi życie, wszystko jest teraz inne i życie nabiera kolorów.
Jest cała masa chorób, przy których pomaga wracać do zdrowia, cała masa.
Jestem w procesie naprawczym, to jeszcze nie koniec mojej drogi po uzdrowienie, ale Bóg dał mi ta szanse. Ten cud i ten olejek... wiem, że chce, żebym się tym dzieliła z innymi.
Z tymi, którzy tak jak ja kiedyś stracili już nadzieje…
Możecie wrócić do zdrowia, do życia, do szczęścia i uśmiechu…
Przytulam was bardzo mocno . Kasia
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Jak leczyć choroby przy użyciu olejku CBD?

Postautor: sowka » 16 paź 2021, 11:49

Z serii opowieści o zdrowotnym wpływie olejków CBD.
https://www.youtube.com/watch?v=7ADJwV83YZg

Kobieta z filmiku rekomenduje ten olejek
https://sativalife.eu/pages/produkty

Olejek CBD 10% RAW, Full Spectrum

Naturalny olejek z konopi siewnych wyprodukowany metodą ekstrakcji CO2. Zastosowana metoda pozwala na uzyskanie związków aktywnych biologicznie o wysokim stężeniu co odpowiada za skuteczność naszego produktu. Suplement diety SATIVA LIFE zawiera, oprócz wysokiej zawartości CBD, pełne spektrum drogocennych związków charakterystycznych dla Cannabis Sativa.

Skład:

kannabinoidy - CBD, CBDa, THC, THCa, CBC, CBDV, CBG, CBGa, CBN

terpeny - mircen, limonen, pinen, kariofilen

flawonoidy - kemferol, apigenina, vitexin, isovitexin, kwercytyna, luteoinin

pierwiastki śladowe - fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo, sód, mangan

witaminy - witamina E, tiamina(B1), ryboflawina(B2), witamina K

wielonienasycone kwasy tłuszczowe - omega 3-6-9

olej konopny - tłoczony na zimno, nie destylowany, nie dekarboksylowany

Dawkowanie:

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia 4 razy po 1 kropli. Przyjmować co 6 godzin pod język. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej.

UWAGA: kobiety w ciąży i karmiące piersią przed spożyciem olejku powinny zasięgnąć porady lekarza.

UWAGA: kobiety w ciąży i karmiące piersią przed spożyciem olejku powinny zasięgnąć porady lekarza.

Pojemność: 10 ml
Zawartość: 1000 mg CBD; THC < 0,2%
Stężenie: 10%

Z góry Was uprzedzam ,że ja sama tego produktu nie stosowałam jeszcze ,ale zamierzam to sprawdzić .... każdy z Was musi sam doswiadczyć.
Moze warto sie odważyć zaczynajac od CBD 5%

https://sativalife.eu/pages/baza-wiedzy
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Jak leczyć choroby przy użyciu olejku CBD?

Postautor: sowka » 16 paź 2021, 11:59

Czy dzieci mogą stosować olejek CBD?
Temat i pytanie dość powszechne, gdyż wiedzą o konopiach nie jest jeszcze wystarczająco szeroka.
Kochani, post udostępniony dzięki uprzejmości dobrej znajomej.
Dotrwajcie do końca i przeczytajcie
"Kiedy Krzyś dostał #CBD to zaczął dużo lepiej pisać, dostawał go dlatego, że miał powikłania neurologiczne, zaburzenia koncentracji i koordynacji ruchów. Po trzech dniach od zastosowania olejku faktycznie lepiej pisał, mieścił się w tych linijkach.
No i przyszło mi do głowy, że można by sprawdzić, czy jakby jesteśmy w stanie jeździć na rowerze, co było niemożliwe i niewykonalne nawet jak ja trzymałam za siedzenie i za kierownicę to po prostu się przewracaliśmy. Zaczął jeździć po trzech dniach od zastosowania olejku". To tak w skrócie
Tak bardzo boimy się nieznanego...

Dziś opowiem, a właściwie powtórzę usłyszaną piękną historię dziecka - matki, która szukała tego co najlepsze dla swojego dziecka i nie ustawała w poszukiwaniach i... kiedy zauważyłam, że olejek, który poleciła mi koleżanka, która jest mikrobiologiem pomaga mi w mojej chorobie, pomógł dwóm moim synom, postanowiłam dzielić się moim szczęściem z innymi. Najpierw byli to znajomi w realu, lecz któregoś dnia doszłam do wniosku, że internet jest najlepszym nośnikiem wiedzy.
Zaczęłam ją zgłębiać i dzielić się nią właśnie w tym miejscu.
Odezwała się do mnie mama kilkuletniego dziecka z pytaniem o olejek CBD. Zażądała, tak ZAŻĄDAŁA informacji na temat olejku, jaki stosuję. Powiedziała, że potrzebuje olejku dla swojego synka, olejek ma być z polskich konopi, polskiej produkcji z kwiatostanu, ma posiadać certyfikaty na zawartość kannabinoidów i pestycydów.
Skąd miałam to wiedzieć, przecież kupiłam olejek dla poprawy zdrowia. Poleciła mi go koleżanka, która jest mikrobiologiem, a na dodatek dodała "wiedziałam o tym olejku pół roku temu, ale nie miałam sprawdzonego źródła", więc nie zastanawiałam się wtedy nad jego zawartością i pochodzeniem.
Zdobyłam te wszystkie informacje dla MAMY Krzysia
Jak się okazało, mama Krzysia jest mgr.farmacji, biologiem z wykształcenia, a teraz wykorzystuje swoją wiedzę jako naturoterapeuta.
Tego było dla niej jeszcze za mało...
Basiu chcę jeszcze wiedzieć, jaka jest technologia oraz gdzie znajduje się miejsce produkcji i w jakich warunkach przetwarzane są konopie.
Jak dla mnie to było dość sporo informacji, jednak tu chodzi o małego chłopca, który miał powikłania neurologiczne, zaburzenia koncentracji i koordynacji ruchu. Trzeba mu pomóc, przecież ten maluch rozpoczyna swoją drogę ŻYCIA.
Zdobyłam dla niej kolejne informacje.
To było półtora roku temu.
MAMA zaczęła podawać olejek synkowi, byłyśmy w kontakcie, wiedziałam, że zdrowie Krzysia znacznie poprawiło się, ale nigdy nie pytałam o szczegóły.
Wczoraj miałam okazję spotkać się z Kasią i przypadkiem zaczęła opowiadać do naszej wspólnej znajomej jak olejek #CBD wpłynął na życie jej synka, jej wypowiedź zacytowałam na powyżej.
CZY DZIECI MOGĄ SPOŻYWAĆ OLEJEK CBD?
Jak najbardziej.
Pamiętaj, by olejek posiadał certyfikaty, podaj dziecku to, co sprawdzone, by mu pomóc, a nie zaszkodzić.
Dużo miłości i wytrwałości dla wszystkich mam, a szczególnie dla tych, które zmagają się z chorobami swoich pociech i czasem czują się bezsilne, lecz nigdy nie poddają się.
Pięknego i pogodnego dnia wszystkim
źródło: Olejek CBD SativaLife - Konopie w służbie zdrowiu.

certyfikat
https://akademiageopolityki.pl/bundles/ ... 664ce4.pdf
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Jak leczyć choroby przy użyciu olejku CBD?

Postautor: sowka » 15 lis 2021, 12:55

prosto i konkretnie na temat
Co powinniśmy wiedzieć o marihuanie?
https://www.youtube.com/watch?v=P9pwaVk ... CUJhI0FQcD
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Jak leczyć choroby przy użyciu olejku CBD?

Postautor: sowka » 13 gru 2021, 15:19

Układ endokanabinoidowy
nagranie z webinaru z dnia 8 września 2021, który prowadził Pan Doktor Leszek Krześniak.
https://www.youtube.com/watch?v=goJdTdbkQl0
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Jak leczyć choroby przy użyciu olejku CBD?

Postautor: Paula » 26 lut 2022, 14:09

Korzyści dla zdrowia wynikające ze stosowania olejku CBD.
https://youtu.be/hFx4vJpSV0w
https://youtu.be/nsxegt1INn4
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Jak leczyć choroby przy użyciu olejku CBD?

Postautor: sowka » 09 wrz 2022, 23:12

Czym się kierować przy wyborze terapeutycznego olejku CBD ? Beata Nowotnik & Arkadiusz Michaluk.
https://www.youtube.com/watch?v=se178kVbbOU

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości