Choroby neurodegeneracyjne

sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Choroby neurodegeneracyjne

Postautor: sowka » 09 sie 2021, 19:10

JAK ZACHOWUJE SIE TLENEK GRAFENU - FILMIK
. Po wprowadzeniu do organizmu dostaje się do tkanek i "mnoży się" tworząc sieć przewodzącą w całym ciele. Powoduje między innymi zakrzepy krwi i zmiany w układzie odpornościowym.
Powoduje również efekt namagnesowania u zasz..... osób.
https://www.cda.pl/video/803318635

"Cudowny materiał" jednak nie taki cudowny?
„Materiały te mogą być wdychane nieumyślnie albo nawet celowo wstrzykiwane lub wszczepiane jako elementy nowych modeli biomedycznych” – powiedział Robert Hurt, profesor inżynierii i jeden z badaczy. – „Dlatego też chcemy zrozumieć jak zachowują się one w komórkach ludzkiego organizmu”.
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/gr ... dania.html
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Choroby neurodegeneracyjne

Postautor: sowka » 21 sie 2021, 13:03

Dr David Kennedy - Czy fluor lub rtęć są powodem twojego schorzenia?
https://www.youtube.com/watch?v=H4wq7hNKaTI
DR DAVID KENNEDY - GENETYKA ODGRYWA ROLĘ W ODTRUWANIU Z METALI CIĘŻKICH
https://www.youtube.com/watch?v=cWOdiqjred8
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Choroby neurodegeneracyjne

Postautor: sowka » 25 wrz 2021, 16:33

Dr Franz Enzmann i początki medycyny mitochondrialnej
Wywiad z prekursorem medycyny mitochondrialnej dr F. Enzmannem - na temat wpływu mito-medycyny na zdrowie człowieka oraz przyczyn i sposobów leczenia chorób wynikających z zaburzonej pracy mitochondriów.
Dlaczego liczne, trudne do zdiagnozowania dolegliwości, choroby degeneracyjne, chroniczne zmęczenie, czy ogólnie biorąc procesy starzenia się, są konsekwencją zakłóconej pracy mitochondriów?
Czym są substancje mitochondrialne? W jaki sposób powinny być dawkowane? Dlaczego są one niezbędne naszemu organizmowi we wszystkich procesach wytwarzania energii oraz stanowią pierwszą linię obrony przed szkodliwymi, wolnymi rodnikami.
https://www.youtube.com/watch?v=KptcKFw-ArE

Medycyna Mitochondrialna - rozmowa z prekursorami
Jaką rolę odgrywa biochemia w kształceniu lekarzy?
Jak skutecznie chronić i wspierać swój organizm?
https://www.youtube.com/watch?v=vV98iz1UotQ
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Choroby neurodegeneracyjne

Postautor: sowka » 14 lis 2021, 11:16

Niezwykła cecha ludzkiego mózgu. Mamy zaskakująco niskie zagęszczenie kanałów jonowych
https://kopalniawiedzy.pl/mozg-kanal-jo ... enie,34446
https://www.genengnews.com/neuroscience ... n-neurons/
Naukowcy z MIT ze zdumieniem zauważyli, że ludzkie neurony mają mniejsze niż można by się spodziewać zagęszczenie kanałów jonowych w porównaniu z innymi ssakami. Kanały jonowe wytwarzają impulsy elektryczne, za pomocą których neurony się komunikują. To kolejne w ostatnim czasie zdumiewające spostrzeżenie dotyczące budowy mózgu. Niedawno informowaliśmy, że zagęszczenie synaps z mózgach myszy jest większe niż w mózgach małp.
Naukowcy wysunęli hipotezę, że dzięki mniejszej gęstości kanałów jonowych ludzki mózg wyewoluował do bardziej efektywnej pracy, co umożliwia mu zaoszczędzenie energii na potrzeby innych procesów wymaganych przy złożonych zadaniach poznawczych. Jeśli mózg może zaoszczędzić energię zmniejszając zagęszczenie kanałów jonowych, może tę zaoszczędzoną energię użyć na potrzeby innych procesów, stwierdził profesor Mark Harnett z McGovern Institute for Brain Research na MIT.
Wraz z doktorem Lou Beaulieu-Laroche'em porównywali neurony wielu gatunków ssaków, szukając w nich wzorców leżących u podstaw ekspresji kanałów jonowych. Badali dwa rodzaje zależnych od napięcia kanałów potasowych oraz kanał HCN neuronów piramidowych w V warstwie kory mózgowej. Naukowcy badali 10 ssaków: ryjówki etruskie, suwaki mongolskie, myszy, szczury, króliki, marmozety, makaki, świnki morskie, fretki oraz ludzkie tkanki pobrane od pacjentów z epilepsją. Przeprowadzili najszerzej zakrojone badania elektrofizjologiczne tego typu.
Uczeni odkryli, że wraz ze zwiększeniem rozmiarów neuronów, zwiększa się gęstość kanałów jonowych. Zależność taka istnieje u 9 z 10 badanych gatunków. Gatunki o większych neuronach, a zatem zmniejszonym stosunku powierzchni do objętości, mają zwiększone przewodnictwo jonowe błon komórkowych. Wyjątkiem od tej reguły są ludzie.
To było zdumiewające odkrycie, gdyż wcześniejsze badania porównawcze wykazywały, że ludzki mózg jest zbudowany tak, jak mózgi innych ssaków. Dlatego też zaskoczyło nas, że ludzkie neurony są inne, mówi Beaulieu-Laroche.
Uczeni przyznają, że już sama zwiększająca się gęstość kanałów jonowych była dla nich zaskakująca, jednak gdy zaczęli o tym myśleć, okazało się to logiczne. W mózgu małego ryjówka etruskiego, który jest upakowany bardzo małymi neuronami, ich zagęszczenie w danej objętości jest większe, niż w mózgu królika, który ma znacznie większe neurony. Jednak jako że neurony królika mają większe zagęszczenie kanałów jonowych, to na daną objętość mózgu u obu gatunków zagęszczenie kanałów jonowych jest takie samo. Taka architektura mózgu jest stała wśród dziewięciu różnych gatunków ssaków. Wydaje się, że kora mózgowa stara się zachować tę samą liczbę kanałów jonowych na jednostkę objętości. To oznacza, że na jednostkę objętości kory mózgowej koszt energetyczny pracy kanałów jonowych jest taki sam u różnych gatunków. Wyjątkiem okazuje się tutaj mózg człowieka.
Naukowcy sądzą, że mniejsze zagęszczenie kanałów jonowych w mózgach H. sapiens wyewoluowało jako sposób na zmniejszenie kosztów energetycznych przekazywania jonów, dzięki czemu mózg mógł wykorzystać tę energię na coś innego, na przykład na tworzenie bardziej złożonych połączeń między neuronami.
Sądzimy, że w wyniku ewolucji ludzki mózg „wyrwał się” spod tego schematu, który ogranicza wielkość kory mózgowej i stał się bardziej efektywny pod względem energetycznym, dlatego też w porównaniu z innymi gatunkami nasze mózgu zużywają mniej ATP na jednostkę objętości, mówi Harnett.
Uczony ma nadzieję, że w przyszłości uda się określić, na co zostaje zużyta zaoszczędzona przez mózg energie oraz przekonamy się, czy u ludzi istnieją jakieś specjalne mutacje genetyczne, dzięki którym neurony w naszej korze mózgowej mogą być bardziej wydajne energetycznie. Naukowcy chcą też sprawdzić, czy zjawisko zmniejszenie gęstości kanałów jonowych występuje również u innych naczelnych.

sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Choroby neurodegeneracyjne

Postautor: sowka » 11 sty 2023, 12:27

Marihuana przeciw chorobie Parkinsona –
zdaniem pacjentów działa cuda ❕

https://t.me/ArcheNoah2_0/2349

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości