ból głowy

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 02 gru 2020, 7:21

Niacynamid może obciążać nadmiernie wątrobę także to tez z przerwami.
Co do niacynki to pamietam jak kiedyś dosypałem sobie NA OKO do koktajlu owocowego. Pewnie koło 500 mg lub więcej. Bez wcześniejszej akcji przygotowawczej. Efekt był piorunujący ale przynajmniej wiedziałem ze z unerwieniem wszelakim jest wszystko ok :lol:
Od czubka głowy po mały palec u stopy haha :lol:
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: ból głowy

Postautor: Bow1 » 02 gru 2020, 8:13

Wiem, że pojawiły się informacje o możliwości uszkodzenia wątroby przez niacynamid.
Ostatnio jednak nic takiego nie znajduje potwierdzenia. Trzeba jedynie dbać o dostarczanie NAC aby utrzymać wysoki poziom glutationu, który tracimy bezpowrotnie podczas procesu wydalania toksyn z wątroby.
Glutation poprzez specjalny enzym łączy się z toksyną i ta cząsteczka z żółcią jest wydalana. Glutation ten tracimy, a w jego miejsce powinien powstać następny nie powstanie jednak gdy brakuje nam cysteiny.
Cysteina powstaje z metioniny ale wcześniej z metioniny powstaje homocysteina, która musi być metylowana następnie demetylowana i dopiero w komórkach powstanie cysteina. Procesy te są dość złożone i istnieje wiele możliwości na niewystarczająca produkcję cysteiny tą drogą. Z tego powodu w przypadku problemów zdrowotnych warto suplementować NAC.
Suplementacja metioniny ma sens ale tylko w przypadku bezbłędnego przebiegu procesów wymienionych powyżej. Kiedy mamy problem zdrowotny istnieje wysokie prawdopodobieństwo szwankowania któregoś z etapów produkcji cysteiny.
Bez cysteiny nie będziemy mieli glutationu co między innymi może doprowadzić do nieprawidłowej pracy wątroby z powodu nagromadzenia toksyn.
Niacynamid jest niezbędny w produkcji NAD, a te cząsteczki regenerują glutation dostarczając mu brakujące elektrony.
Glutation oddaje swoje elektrony witaminie C dzięki czemu redukowany jest stres oksydacyjny, a glutation otrzymuje elektrony od NAD.
To jest bardzo ważny etap leczenia ale B3 ma również inne zastosowania. Skoro witamina ta przyczynia się do redukcji zmarszczek i w ogóle do poprawy wyglądu skóry ma jakiś związek z elastycznością tkanki w tym naczyń krwionośnych.
Ma też ogromny udział w regeneracji i regulacji układu nerwowego skoro ma pozytywny wpływ na między innymi bóle związane z obwodowym układem nerwowym. (Przepraszam za te skróty myślowe)
Gdybym miał SM bez najmniejszej wątpliwości dostarczałbym niacynamid ale zawsze z NAD i innymi witaminami B. Np przy SM trzeba sprawdzić metylację i wzmocnić ją donorami oraz B12, B9. Ważna jest też B1 i B2.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 02 gru 2020, 9:39

Pytanie poza tematem - czy NAC z racji, tego że działa lekko mukolitycznie na płuca i oskrzela może nasilać odruch kaszlu ? W sensie, że rozpuszcza wydzieliny i przez to jest wzmagany kaszel.

Kolego bow1 jakie dawki NAC profilaktycznie ? Tak jak sugeruje producent czy razy dwa :D ;)
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: ból głowy

Postautor: Ania » 02 gru 2020, 16:38

Panie Bogusławie,
przeczytałam w poście "Choroby neurodegeneracyjne cytuję : Witamina B3 powinna być w formie kwasu nikotynowego czyli niacyny. Niacynamid uwalniany jest wolniej i długo oddziaływuje negatywnie na wątrobę. Nie jest to korzystne.
Niacyna jest skuteczna i bezpieczna więc nie ma się nad czym zastanawiać i wybrać właśnie tę formę. Witamina B3 ma szczególne znaczenie w leczeniu wielu chorób neurologicznych. Dobre wyniki dają wysokie dawki niacyny w schizofrenii. Można stosować nawet kilka g dziennie ale do takich dawek dochodzi się stopniowo zaczynając np od 500 mg na dobę rozłożone na kilka dawek.
W innych chorobach neurodegeneracyjnych dobowa dawka 500 - 1000 mg w zupełności wystarczy. "

Dlatego zakupiłam Niacynę 500 mg. To która forma jest korzystniejsza niacynamid czy niacyna w moim przypadku ?
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 02 gru 2020, 16:50

Jeśli się boisz czerwonej twarzy :D to amid kwasu nikotynowego czyli niacynamid. Jest jeszcze niacynka free flusch o bardzo dużo zmniejszonym ryzyku flusza.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 02 gru 2020, 18:24

Chwaliłam ostatni Paule za fotkę , teraz pochwała dla Bogusia zgodna z tematem " No aż głowa boli :D "
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: ból głowy

Postautor: Bow1 » 03 gru 2020, 1:25

Dzięki Sowka :P
Myślę, że trzeba umieć przyznawać się do błędów. Rzeczywiście kiedyś pisałem, że lepiej stosować kwas nikotynowy niż niacynamid. Obecnie mam inne zdanie. Teraz uważam, że najkorzystniejsze jest stosowanie niacynamidu i niacyny jednocześnie, a jeżeli komuś przeszkadza flush to sam niacynamid.
Kilka lat temu w wielu żródłach pojawiły się informacje, że stosowanie kilku gramowych dawek dobowych niacynamidu może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Kilka miesięcy temu wysłuchałem ciekawego wykładu na temat NAD i niacynamidu. Zainteresował mnie ponownie temat potencjalnej szkodliwości B3 w postaci amidu kwasu nikotynowego (niacynamid). Przeszukałem setki różnych badań i nie znalazłem kompletnie nic na temat szkodliwości a zamiast tego znalazłem wiele badań, które jednoznacznie potwierdzały dobroczynne działanie niacynamidu.
Po prostu stosowanie formy amidu jest skuteczniejsze ponieważ ta forma nie wymaga złożonej obróbki w organizmie w celu wykorzystania do budowy NAD.
W wypadku Anny może być nieco inna sytuacja. Z powodu występowania korzystnego dla leczenia bólów głowy flusha może lepiej stosować mieszankę obu form. Jeżeli jednak Anna źle toleruje zaczerwienienie i mrowienie to nie ma sensu napierać na niacynę.
Fitoro odpowiadając na twoje pytanie - moim zdaniem NAC działa wykrztuśnie ale to działanie nie jest niestety spektakularne. Na pewno jest korzystne.
Anno poinformuj nas na ile pomogła ci wit B3.
Dobrze się bawię.
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: ból głowy

Postautor: Ania » 03 gru 2020, 7:23

Dziękuję wszystkim za wskazówki i proszę o więcej :D

Panie Bogusławie niacynę odrzuciłam, bo źle się po niej czułam. Może za duża dawka dla mnie. Spróbuję z niacynamid.
Stosuję jedynie B6 (P-5-P) Swanson, B1 Swanson, i B-200 Complex (Swanson) i multiwiamnę Dr Best. oraz . B12 metylokobolamina NOW 5000 mcg
Foliany Swanson 800 mcg
Karnozyna Doctor Best
DMG 125 mg
Biotyna 10 mg Now
Acetyl L-Karnityna Swanson
Wit E 400 IU Swanson
D3 10 000iu Now
K2MK7 200 mcg Swanson
Wit A 10 000 IU
CoQ10 Swanson
PQQ Swanson
Czy są jakieś uwagi do tego co biorę ?


Proszę o wskazówki i rady, jakie najlepiej, którą firmę polecacie albo na co zwrócić uwagę bo chcę zakupić
niacynamid
NAD
NAC
B9
B2
witaminy B
TUDCA
jod
cynk
miedź
selen
magnez

Pytanie o dietę. Wcześniej czytałam, żeby unikać zbóż,nabiału i psiankowatych oraz dieta paleo. A teraz czytam, że dieta dieta ketogeniczna. Jak już pisałam jestem zielona w tych tematach, dlatego proszę o rady i wskazówki.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 03 gru 2020, 8:37

Ja napisze jeszcze co do niacyny - kup sobie sypaną i kup wagę jubilerska. Zaczynaj sobie brać powoli od dawek mikro i z tygodnia na tydzień zwiększaj. Organizm się przyzwyczai. Witamina C działa przeciw histaminowo czyli będzie niwelować szybko czerwień na ciele.

Nie bierz niacyny na pusty żołądek.

A i przy wystąpieniu efektu czerwonej twarzy możesz sobie przy okazji sprawdzić czy masz sprawny nerw błędny a przy tym dobre trawienie. Jeśli pieczenie dojdzie do czubków palcy u nóg to jest wszystko ok
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 03 gru 2020, 11:33

Fitoro masz rację , każdy jest inny nawet okruszek może przeważyc szalę :)
ja korzystam od lat ze sklepu podkowa , tabletki są trochę tępe do połykania bo nie ma w nich stearynianu magnezu ,który właśnie ten poslizg nadaje
ale ceny są dobre w stosunku do ilości
waga - coś w tym stylu i małe pieniadze , a zawsze się przyda
https://podkowa.eu/pl/p/-Precyzyjna-waga/637
tu dwie formy B3 w postaci sypkiej
https://podkowa.eu/pl/p/Witamina-B3-Ami ... 100-g/1594
https://podkowa.eu/pl/p/Witamina-B3-Kwa ... 100-g/1493

rzetelnie rozpisany skład B kompleks foruła metylowana
https://podkowa.eu/pl/p/Witamina-B-komp ... rmula/1719
a tu modulatory homocysteiny
https://podkowa.eu/pl/p/Modulatory-homo ... letki/1759

i ciekawostka astaksantyna z alg Haematococcus Pluvialis
https://podkowa.eu/pl/p/Astaksantyna-na ... -12mg/1707

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości