Olej z czarnuszki

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
Janusz
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2019, 3:08

Olej z czarnuszki

Postautor: Janusz » 26 lip 2021, 21:20

Witam.
Czy jest jakiś dobry preparat po za olejem Złoto Faraonów, który rozpuszcza/zmiękcza kamienie żółciowe, a nie powoduje reakcji alergicznej ze strony układu pokarmowego? Bo olej z czarnuszki czasami powoduje u mnie właśnie takie reakcje alergiczne. Skąd wiem że to ten olej? Ostatnio gdy skończył mi się olej Złoto Faraonów kupiłem w sklepie zielarskim podobno jakiś dobry olej z czarnuszki i spowodował on dość silną reakcje alergiczną.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Olej z czarnuszki

Postautor: sowka » 27 lip 2021, 9:22

Najlepiej jakby wypowiedział sie Bogus
ale wydaje mi się że ZKT IQ200 SHV jest lżejszy dla żołądka.
https://wyszynscy-lab.pl/produkt/zkt-iq ... erbaverum/
Janusz
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2019, 3:08

Re: Olej z czarnuszki

Postautor: Janusz » 27 lip 2021, 21:04

Mi IQ200 nie szkodzi i jest nawet lepszy w smaku, ale chyba nie ma tej mocy rozpuszczania kamieni. Bo chciałbym właśnie przejść na IQ200 ale potrzebuje czegoś do tych kamieni żółciowych.
wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Olej z czarnuszki

Postautor: wicher » 03 sie 2021, 21:59

Uważam, że to nie olej z czarnuszki jest problemem. Ten olej ze sklepu prawdopodobnie był toksyczny (proces produkcji i przechowywanie).
Janusz
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2019, 3:08

Re: Olej z czarnuszki

Postautor: Janusz » 16 sie 2021, 20:12

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu. Odkąd zacząłem brać niacyne 2x dziennie na pusty żołądek, rozgryzając ją jeszcze żeby się szybciej wchłonęła, to zniknęły problemy alergiczne. Do tego jeszcze kwercytyna 1x dziannie. Czasem zdarzy się jakaś reakcja alegiczna na kusz czy coś ale słaba.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Olej z czarnuszki

Postautor: sowka » 17 sie 2021, 12:10

Janusz fajnie że poszukujesz rozwiazania dla siebie i dzielisz sie z nami :)
temat jak zwykle złożony i pewnie indywidualne podejscie jest zalecane jak najbardziej
Zbyt niski poziom KWASÓW ŻOŁADKOWYCH to już jakaś plaga,
Bo np. przy szwankującym wydzielaniu soków żołądkowych nie wchłoniemy dobrze żelaza, wapnia czy cynku, będziemy źle trawić białka, pojawić się też mogą inne nieciekawe zaburzenia w układzie pokarmowym (począwszy od uszkodzenia barier jelitowych ze wszystkimi tego skutkami, aż po nowotwory i choroby autoimmunologiczne).
Niacyna utrzymuje prawidłowym stanie nabłonek skóry (korzystnie wpływa na skórę i włosy), przewodu pokarmowego i układu nerwowego.
Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych.
Usuwa nadmiar cholesterolu z tętnic.
Źródłem niacyny w organzimie człowieka jest dieta.
Wytwarzają ją również bakterie jelitowe z tryptofanu.

ale też
Układem kierowniczym w naszym ustroju jest układ nerwowy.
Procesy trawienia, przyswajania i eliminacji zależą w dużym stopniu od pracy naszego układu nerwowego.
Potrzebujemy trzech najważniejszych rzeczy, aby procesy te przebiegały sprawnie i bez zakłóceń:
a) dobrego poziomu kwasów żołądkowych,
b) sprawnie działających gruczołów wspomagających czyli ślinianek, wątroby i trzustki oraz
c) bogatego "ogrodu" bakteryjnego w jelicie grubym, z przewagą bakterii dobrych, a nie złych.
Jeśli którykolwiek z elementów tej układanki nie pracuje prawidłowo, to odbija się to na wydajności całego układu.
A wszystkie elementy zależne są z kolei od układu nerwowego.
To on kieruje wszystkimi procesami, on jest tutaj szefem!

https://akademiawitalnosci.pl/jak-pobud ... zoladkowe/
https://www.alablaboratoria.pl/badanie/ ... ikotynowy_


CIEKAWA POZYCJA
https://tantis.pl/niacyna-w-leczeniu-p6 ... gIgV_D_BwE
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: Olej z czarnuszki

Postautor: R4M30 » 24 sie 2021, 9:21

Janusz pisze:Czy jest jakiś dobry preparat po za olejem Złoto Faraonów, który rozpuszcza/zmiękcza kamienie żółciowe, a nie powoduje reakcji alergicznej ze strony układu pokarmowego?
Jeśli etiologia powstawania kamieni żółciowych jest taka, jak przedstawił to Jerzy Zięba w materiale zamieszczonym poniżej, to w celu zmiękczenia/rozpuszczenia tychże kamieni, należy doprowadzić do częstego opróżniania pęcherzyka żółciowego, poprzez częste spożywanie tłuszczu (rodzaj "preparatu" nie ma tutaj znaczenia).

sowka pisze:Najlepiej jakby wypowiedział sie Bogus
Boguś zdaje się już wypowiedział:

Bow1 pisze:Są tacy klienci, którzy mają problemy z piciem ZKT np odbija im się, mają wzdęcia albo nawet stolec jest tłuszczowy.
Czym jest to spowodowane?

1.
Może być tak, że osoba ta ma problem z drożnością dróg żółciowych i wtedy do dwunastnicy spływa zaledwie szklaneczka soli żółciowych na dobę zamiast np 1,5 litra. Brak jest emulgatora w postaci żółci i przyswajanie jest bardzo utrudnione. Rozwiązanie tego problemu jest dość proste.
Należy brać kwas alfa liponowy 300 mg 3x1 do posiłków.
Trzeba dostarczać niewielkie ilości tłuszczu przez cały dzień raz na godzinę. Może to być żółtko jaja, łyżeczka dowolnego ZKT, łyżeczka masła klarowanego lub posiłek zawierający tłuszcze. Dochodzić będzie do częstych skurczy pęcherzyka żółciowego dzięki temu zaczną rozpuszczać się złogi w pęcherzyku. Napływająca żółć do pęcherzyka będzie rzadka nie zagęszczona jeszcze w pęcherzyku żółciowym i dzięki temu rozmiękczać będzie osady tzw kamienie i żółć w postaci gęstego żelu. Takie postępowanie doprowadzi również do wzmożonej produkcji żółci przez wątrobę dzięki czemu wszystkie drogi żółciowe zaczną się udrażniać. Po około dwóch tygodniach ilości spływającej żółcie do dwunastnicy zwiększy się kilkakrotnie dzięki czemu nie będzie problemu z przyswajaniem tłuszczy i dodatkowo zyskamy więcej "płynu do naczyń", który myje jelita. Oczywiście w tym przypadku "płyn do naczyń" to żółć.
Bow1 pisze:Jeżeli glutation pięknie zwiąże toksyny, a wątroba wyprodukuje dużo żółci jednak z powodu złej diety opróżnianie pęcherzyka żółciowego będzie następować niewystarczająco często to drogi żółciowe nie będą drożne i zagęszczona żółć będzie zalegać. Taka sytuacja spowoduje, że nadal nie pozbędziemy się toksyn, a dodatkowo utrudniony będzie odpływ enzymów trzustkowych ponieważ w dolnym odcinku dojdzie do dysfunkcji zwieracza Oddiego.
Wystarczy częściej spożywać tłuszcze np olej wysokolinolenowy taki jak Capite Humorem czy IQ200 ewentualnie Złoto Faraonów, prawdziwe masło, tłuste mięso, płynne żółtko jaja.
Bow1 pisze:
Elzucha pisze:Czy sądzisz, że mogę sobie jeszcze dodatkowe wprowadzić po 1 łyżce ale bez jedzenia? Czy ZKT największe korzyści daje w połączeniu z jedzeniem?

Jasne, że można brać ZKT między posiłkami szczególnie gdy są problemy z pęcherzykiem żółciowym. Kiedy w pęcherzyku żółciowym znajdują się złogi żółciowe dzięki popijaniu ZKT pęcherzyk żółciowy opróżniany jest wielokrotnie. Kiedy pęcherzyk żółciowy pozbywa się żółci odpowiednio często to nie zdąży jej zagęścić, a to prowadzi do stopniowego rozpuszczania złogów żółciowych.
Nie należy jednak w tym samym czasie brać leków czy ziół żółciopędnych gdyż takie postępowanie może doprowadzić do zablokowania dróg żółciowych złogami z woreczka, a to boli. Lepiej jest brać ZKT w niewielkich ilościach między posiłkami oraz podczas nich i tym sposobem spowodować stopniowe rozpuszczanie się złogów.
Ten pozornie mało istotny organ pełni bardzo ważne funkcje te znane i te, które dopiero poznamy. Obecnie wiadomo jest, ze pęcherzyk zagęszcza żółć aby mogła ona lepiej emulgować oraz dozuje ją we właściwym czasie.
Cholecystektomia (usunięcie pęcherzyka żółciowego) jest wielkim błędem i niepotrzebnym okaleczaniem ludzi. Poza szczególnymi przypadkami leczenie pęcherzyka jest bardzo proste, szybkie i bezpieczne.

Jerzy Zięba - o pozbywaniu się kamieni żółciowych bez chirurga
https://www.youtube.com/watch?v=j4jPjElGKRE

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości