Skuteczne leczenie SM cz. I

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
goska
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:37

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: goska » 09 sie 2018, 15:56

Tez tak sadze . Tylko jak porady Bolotowa polaczyc z zaleceniami Pana Bogdana aby nie zaprzepascic swoich szans.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: Fitoro » 09 sie 2018, 17:22

Na pewno rady od Bow1 są uniwersalne i ponadczasowe.
Logicznym jest nie żywić się syfem. Kto je prosto i zdrowo dostarczając odpowiednich tłuszczy i innych prawdziwych składników odżywczych to będzie zdrowy. Tak po prostu.
Myślę, że triki Bołotowa nie będę się kłócić z naszym podejściem Fo jedzenia i suplementacji.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: Bow1 » 10 sie 2018, 6:40

Jak już gdzieś pisałem kaszę gryczaną z białkami można łączyć, a nawet trzeba. Do posiłku złożonego głównie z białek i tłuszczy (żółtka jaj) powinniśmy dodać odrobinę podłoża dla życiodajnych bakterii.
Myślę, że wiele dobrych diet popełnia błąd zapominając o mikrobiocie i dobrych warunkach dla jej rozwoju. Nie polecam innych kasz ale gryczana ma zupełnie inne właściwości.
Kiszonki, octy oczywiście są super ale do kiszonek nie dodawajmy składników bakteriobójczych. Kiszonki robi się dla hodowli dobrych bakterii ale wielu jednocześnie zabija te bakterie czosnkiem czy chrzanem. Takie postępowanie nie ma sensu.

O łączeniu pokarmów znajdziecie mnóstwo materiałów w sieci i są to często cenne informacje zamieszczone przez specjalistów. Ja nie wgryzłem się jeszcze w ten temat ale zamierzam.
Trzeba po prostu wyobrazić sobie układ pokarmowy oraz procesy w nim zachodzące i postępować zgodnie z tym co podpowiada nam intuicja. Np nadmierne rozcieńczenie kwasu solnego oraz pepsyny spowoduje, że będziemy źle trawić białka i część z nich dotrze do okrężnicy by spowodować niekorzystne zmiany w składzie mikrobioty.
Jak jemy żółtka jaj albo mięso to nie jedzmy jednocześnie góry kaszy i warzyw.

Wyobraźcie sobie zlewkę w której umieszczacie sok żołądkowy tj kwas solny, woda i pepsyna. wrzucacie rozdrobnione mięso i mieszając czekacie na strawienie białek. Weterynarze badający mięso na obecność pasożytów wiedzą, że białko dość szybko zamieni się w pojedyncze aminokwasy.
Ale gdy do tej zlewki oprócz soku żołądkowego oraz mięsa wrzucimy dużo nawet dobrych warzyw to trawienie bardzo się przedłuży a często nie będzie możliwe.

Jem więc sobie śniadanko np 10 - 12 żółtek i do tego odrobina kaszy oraz olej kokosowy na którym przygotowuję posiłek.
Białka trawią się sprawnie, tłuszcze bez przeszkód są przyswajane a ja jestem przez wiele godzin syty. Po jakimś czasie gdy żołądek jest opróżniony wypijam soczek oraz olej wysokolinolenowy. Zjadam jakiś owoc itp. Póżniej zjadam kolejny posiłek tym razem z dużą ilością warzyw albo sałatkę owocową lub coś innego na co mam ochotę albo to czego domaga się organizm. Kiedy pracuję 12 godzin fizycznie przy budowie plaży dla wnuków to drugi posiłek również jest treściwy bo organizmu nie nakarmię w takim przypadku warzywkami. Kiedy jednak pracuję przy komputerze lub jadę samochodem to posiłek jest głównie warzywny plus kasza.
Tłuszcze przyswajane są z jelita cienkiego więc często olej biorę między posiłkami np z sokiem owocowym lub warzywnym. Wówczas nie przebywa olej zbyt długo w żołądku razem z kwasem i szybko trafia do jelita cienkiego skąd szybko jest pobierany i trafia do przetwórni tłuszczy zwanej procesem metabolicznym kwasów tłuszczowych.
Dobrze się bawię.
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: camb » 10 sie 2018, 7:13

@Bow1 czyli do posiłku nie wypijasz olej wysokolinolenowy np. żółtkami i kaszą tylko między posiłkami razem z sokiem?
goska
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:37

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: goska » 10 sie 2018, 9:12

Dzieki Fitaro i Panie Bogdanie troche mi sie rozjasnilo bo przyznam sie ze juz mialam niezly metlik. Jeszcze chcialam zapytac o zupy o ktorych Bow1 wspomniales. Jak ja ugotowac aby nie pomieszac tego co nie trzeba w zwiazku z laczeniem produktow ,Bardziej mysle tu o dodawaniu tluszczy bo powszechnie wiadoma z czego sklada sie typowa polska zupka :P
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: Fitoro » 10 sie 2018, 14:48

Proszę o sprawach żywienia pisać w dziale dieta.
Posty będą przenoszone do odpowiedniego działu.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: Bow1 » 10 sie 2018, 23:50

camb pisze:@Bow1 czyli do posiłku nie wypijasz olej wysokolinolenowy np. żółtkami i kaszą tylko między posiłkami razem z sokiem?

To nie ma większego znaczenia i czasem olej jem razem z warzywami innym razem po prostu wypijam w trakcie posiłku lub tuż po nim a to zależy od tego jak bardzo obfity był posiłek. Bardzo często olej piję z sokiem między posiłkami ponieważ mam wrażenie, że w takim przypadku będzie najmniej przypadków denaturacji cząsteczek kwasów tłuszczowych. Biorąc olej z sokiem mam też wrażenie, że otrzymałem dużo dobrej energii, dużo sił.
Przepraszam Fitoro za te zamieszanie ale to już ostatnia wypowiedź w tym dziale o diecie.
Dobrze się bawię.
wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: wicher » 13 sie 2018, 17:26

Chciałem zapytać o ten suplement Multivitamin Doctor Best, w jego składzie występują chelaty pierwiastków. Kiedyś jeszcze w temacie o chelatacji rtęci przy użyciu ALA pisał Pan że te formy są niekorzystne z uwagi na otwieranie się na metale ciężkie. Czy nie jest to problemem, czy może powiązane jest to z jedzeniem dużej ilości żółtek i wtedy to nie będzie miało znaczenia?

EDIT:

Żeby nie zaśmiecać zapytam tu, dlaczego foliany firmy Swanson, w składzie to samo co Now Foods, czy coś przeoczyłem?
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: Bow1 » 15 sie 2018, 10:55

wicher pisze:Chciałem zapytać o ten suplement Multivitamin Doctor Best, w jego składzie występują chelaty pierwiastków.

Tak zawiera chelaty ale nie mogłem znaleźć idealnego zestawu. Multi Vitamin ma przynajmniej w większości dobre formy wit z grupy B.
wicher pisze:Żeby nie zaśmiecać zapytam tu, dlaczego foliany firmy Swanson, w składzie to samo co Now Foods, czy coś przeoczyłem?

Chodzi również o cenę folianów. Kiedy ja ostatnio robiłem zakupy to foliany 800 mcg Swansona były najtańsze.

Nawodnienie
Pamiętać również należy o nawodnieniu organizmu. To jest bardzo istotne. Zwróciłem uwagę na ten problem przy okazji rozmowy z pewnym mężczyzną chorym na SM. Powiedział mi, że w zasadzie nie pije wody a jedynie napoje takie jak herbata, kawa, soki, kompoty. Takie postępowanie nie jest dopuszczalne nawet u ludzi zdrowych nie wspominając o chorych.
Trzeba pić każdego dnia kilka szklanek wody najlepiej ze szczyptą soli kamiennej kłodawskiej. Już tak wiele było napisane na ten temat a mimo to ludzie nadal się nie nawadniają.
Pan Jerzy Zięba bardzo dobrze to wyjaśnił w Radio Katowice.
Ja np mam ulubiony dzbanek o pojemności litra do którego wsypuję pięć szczypt soli kamiennej z Kłodawy a następnie wlewam około litra przegotowanej wody. Popijam sobie zawsze gdy mam ochotę się napić.
Oczywiście piję również zieloną herbatę, kawę z ekspresu i czasem jakiś sok warzywny ale do bilansu wodnego zaliczam wyłącznie tą wodę z solą.
Kilka dni temu nocą ładowałem na przyczepę łódź z jeziora Kraksy (dziś pokazywali w TV te jezioro przy okazji przyduchy ryb) otóż uszkodziła mi się wyciągarka na przyczepie. Łódź waży ponad 200 kg byłem sam i coś strzeliło mi w kręgosłupie szyjnym. Wcześniej jeszcze powiało mnie po karku bo była zimna noc a ja oczywiście zapomniałem kurtki. W efekcie przez dwa dni nie mogłem się poruszać i wierzcie mi bolało strasznie.
Dopiero kilka litrów wody z solą pomogło bo po prostu byłem z powodu braku czasu odwodniony.
Nawadniajcie się więc, nawadniajcie się.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Skuteczne leczenie SM cz. I

Postautor: Fitoro » 15 sie 2018, 12:23

zgadza się z tym co Bow1 napisał.
wiele chorób powstaje z odwodnienia i tym samym wiele chorób znika z dobrego nawodnienia.

Do wody z dobrą solą dodałbym jeszcze soki warzywne z wyciskarki wolnoobrotowej. Woda zawarta w warzywach jest wodą strukturalną czyli dla organizmu mistrzostwo jeśli chodzi o wchłanianie.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości