Idealna dieta

Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Idealna dieta

Postautor: Bow1 » 11 mar 2023, 22:39

https://www.youtube.com/watch?v=SOWc0txSkcQ

Kilka moich uwag.
Ważne jest aby na początku stosowania diety maksymalnie szybko doprowadzić do porządku mikrobiom jelita.
W moim przypadku pomocna była Chaga.
Dodatkowo należy zainteresować się magnezem, potasem i borem.
Część osób wchodzących w dietę keto lub karniwora mają problemy z elektrolitami. Mechanizm jest prosty. Polega to na tym, że insulina bierze udział w odzyskiwaniu minerałów. Kiedy spada nam poziom glikozy to również spada poziom insuliny wtedy okresowo może wystąpić deficyt sodu, magnezu, potasu i boru. Z tego powodu zainteresujcie się tymi elektrolitami.

Jeszcze uwaga na temat dojadania. Na diecie karniwora nigdy nie byłem głodny, a mimo to pojawiała się chęć na coś słodkiego lub bogatego w inne węglowodany. Organizm mówił mi że jest głodny. Wtedy brałem np hamburgera. Organizm mi odpowiadał, że nie ma ochoty na mięso tylko np kromkę chleba z masłem. W tym momencie należy zdać sobie sprawę z tego, że to nie nasze ciało jest głodne, a głodny jest ten grzyb, który nadal kontroluje nasz behawioryzm. Wystarczy zdawac sobie z tego sprawę i jest ok. mam ochotę na węgle? Acha to nie ja jestem głodny tylko ten grzyb, który przerasta nasze tkanki i wpływa na poziom neurotransmiterów i hormonów.
Uśmiercenie grzyba zazwyczaj trwa około 12 tygodni.

Mam jeszcze kilka innych wskazówek ale to później. Jeżeli ktos jest zainteresowany dietą karniwor to służę wskazówkami.
Dobrze się bawię.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Idealna dieta

Postautor: sowka » 12 mar 2023, 13:47

Boguś , co się pytasz ,jasne ,że jestem zainteresowana , po to te forum aby zdrowie przywracać i ujawniać prawde !

czy to cos podobnego ?
ona to nazywa " dietą lwa "
blog Michaiły Peterson
https://liondiet.com/my-story/

wstep do jej historii - aby zoobrazować jak poważny był to stan
tłumaczenie autom.
Byłam przewlekle chora do 23 roku życia, a następnie do 25 roku życia cierpiałam z powodu odstawienia SSRI.
Kiedy jesteś przewlekle chory, to wszystko obejmuje. Nic innego nie jest tak ważne jak bycie zdrowym.
Chorzy lub ranni mają jeden cel: jak nie być chorym lub rannym.
Zdiagnozowano u mnie młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, gdy miałam 7 lat, ale moje objawy zaczęły się w wieku 2 lat. Diagnoza trwała 5 lat. Dostałam leki immunosupresyjne (Enbrel i metotreksat), które wstrzykiwałam sobie dwa razy w tygodniu, począwszy od wieku 8 lat. Zdiagnozowano u mnie ciężką depresję (później chorobę afektywną dwubiegunową typu 2) i leczono SSRI, gdy miałam 12 lat, ale miałam objawy psychiczne choroba od 8 roku życia.
Kiedy miałam 14 lat, byłam chronicznie zmęczona i zacząłam odczuwać swędzenie na całym ciele. Uczucie jakby komary kąsały mnie wszędzie.
Kiedy miałam 17 lat, wymieniono mi stawy biodrowe i skokowe z powodu artretyzmu, którego nie powstrzymywały leki, które przyjmowałam.
Mój reumatolog powiedział, że to najgorsze zapalenie stawów, jakie widziała w ciągu 25 lat pracy jako reumatolog dziecięcy.
Spędziłam rok na dużej dawce OxyContinu (oprócz innych leków), aby nie dopuścić do samobójstwa z powodu bólu. To było jak chodzenie po złamanych kościach przez cały rok. Potem odstawiłem OxyContin, co było wyjątkowo nieprzyjemne. Orteza stawu skokowego została zamontowana lekko krzywo, przez co przez 10 lat odczuwałem przewlekły ból – mniejszy ból niż bez wymiany – ale z pewnością nie wystarczająco dobry.
Kiedy miałam 21 lat, zdiagnozowano u mnie idiopatyczną nadmierną senność – fantazyjny opis chronicznego zmęczenia.
Nie mogłem przestać spać. Spałam niespokojnie 18 godzin na dobę i byłam wyczerpana przez resztę godzin. Miałam niespokojne nogi tak bardzo, że nie mogłam dobrze spać – prawdopodobnie przyczyniając się do zmęczenia (i efekt uboczny SSRI – coś, o czym dowiedziałam się dopiero później). Potem chroniczne swędzenie, które towarzyszyło mi przez 7 lat, zamieniło się w wysypkę i na ciele pojawiły się pęcherze. Kiedy zaczęły zbliżać się do mojej twarzy, zdecydowałam, że albo dowiem się, co jest ze mną nie tak, albo to mnie zabije.

Mój prawy nadgarstek zmierzał do wymiany stawu, nie mogłem spać na barkach. Moje stawy i skóra dosłownie się rozpadały, nie mogłam zasnąć i byłam bardziej przygnębiona. Byłam w piekle. Nie pomagał system medyczny, którego wiernie przestrzegałem od 7 roku życia.
Jednak dostarczył mi Adderall. Zaczęłam brać Adderall na zmęczenie i działał wystarczająco dobrze, aby nie zasnąć, ale miał naprawdę paskudne skutki uboczne – brak apetytu, brak poczucia humoru, brak pamięci krótkotrwałej. Ciągle badałam, co może być ze mną nie tak po tym.
Zbadałam wszystko, co mogłoby mi pomóc dowiedzieć się, dlaczego mam tę wysypkę na twarzy....."

tu ta dziewczyna opowiada o swoich doświadczeniach , można ustawić napisy i tłumaczenie w j.polskim
https://www.youtube.com/watch?v=0ka9WBEijhk&t=0s

Wróć do „Dieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości