Nasze top 5 suplementów ...

sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Nasze top 5 suplementów ...

Postautor: sowka » 22 sty 2021, 22:04

SoCioS pisze:
Nie ma chyba uniwersalnego wzoru...

też tak sądzę ..... trzeba do tego podejść indywidualnie
A co myslicie o Analizie pierwiastkowej włosa ? często w swoich wykładach poleca to badanie chemik Stanisław Szczepaniak jako podstawę do rozwiązania problemu , przygotowałam sobie nawet taki pukiel włosa nie farbownego i zawahałam sie w dobie bezpieczeństwa badań genetycznych ;)
https://www.biomol.pl/28539-analiza-pie ... -zdrowotny
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Nasze top 5 suplementów ...

Postautor: sowka » 26 sty 2021, 11:42

Woda kokosowa - zawiera ona związki organiczne, które pomagają nawilżyć i utrzymać ciało w odpowiedniej temperaturze.
Woda z młodego kokosa dostarcza do organizmu odpowiednich składników odżywczych i tlenu do komórek, wzmacnia układ immunologiczny, oczyszcza przewód pokarmowy, zrównoważa pH i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, zwiększa słabe krążenie, pomaga nerkom. Hawajczycy nazywają wodę z kokosa „rosą z nieba” ze względu na jej zdrowe właściwości.
Bogata jest szczególnie w witaminy z grupy B, minerały takie jak: cynk, selen, jod, siarkę, mangan. Jest źródłem elektrolitów i soli naturalnych, zwłaszcza potasu i magnezu co reguluje ciśnienie krwi, poprawia krążenie, zmniejsza się tworzenie zbędnej płytki krwi. Działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki rąk i stóp, zapobiega zaburzeniom krzepnięcia krwi, rozpuszcza kamienie nerkowe, poprawia gojenie się ran, elastyczność skóry, wygładza zmarszczki, usuwa starcze plamy.
Świeża woda kokosowa jest jednym z najbogatszych źródeł naturalnych elektrolitów i może być stosowana w celu zapobiegania odwodnieniu. Woda kokosowa zawiera pięć elektrolitów jakie potrzebuje nasz organizm.
Potas – reguluje bicie serca, pracę mięśni.
Sód – potrzebny do pracy komórek.
Fosfor – potrzebny kościom.
Wapń – do wzmocnienia kości.
Magnez łącznie z wapniem potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania mięśni.
Woda kokosowa ma podobny skład do osocza krwi, może być podawana dożylnie do krwiobiegu. Zawiera jeszcze jeden bardzo ważny składnik: cytokininy. Komórki leczone cytokininami nie ulegają zwyrodnieniu, zmniejszają ryzyko chorób degeneracyjnych związanych ze starzeniem. Woda kokosowa jest najbogatszym żywieniowym źródłem cytokinin.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Nasze top 5 suplementów ...

Postautor: Paula » 26 sty 2021, 20:11

Sowko piłam kiedyś wodę kokosową, jednak jest duży problem z dostępnością takiej naprawdę dobrej jakości. Niemniej, jeżeli ktoś ma możliwość pozyskać taką bezpośrednio z młodego zielonego kokosa, to oczywiście jest to wzorowy "napój" nawadniający. :D
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Nasze top 5 suplementów ...

Postautor: sowka » 26 sty 2021, 22:13

To prawda Hawajczycy maja świeżą ....my butelkowaną i raczej droga sprawa
Może powinniśmy jednak sporządzić "top 5" żywności dostępnej w Polsce ,które zawierają największą wartość odżywczą , a niedobory uzupełniać w miarę potrzeby/ schorzenia...
czyli
1/ jajka
2/ kasza gryczana
3/ ZKT
.........
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Nasze top 5 suplementów ...

Postautor: Fitoro » 27 sty 2021, 6:36

Sowka bardzo dobry pomysł z ,,top 5 żywności ,, tylko trzeba założyć oddzielny temat z tym. Tutaj skupmy się ma suplementach ;)
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Wróć do „Suplementacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości