Jak przyjmować witaminę C

Robson837
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2017, 23:09

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Robson837 » 24 paź 2017, 17:50

Za butelkę 500 ml, trzeba oddać 75 zł. Minus taki, ze w takiej formie termin do spożycia jest krótki- 3 tygodnie.
uparty69
Posty: 40
Rejestracja: 15 gru 2016, 19:52

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: uparty69 » 27 paź 2017, 21:26

Warto mieszać witaminę c w proszku z mieloną skórką dzikiej róży nie wychodzi drogo i przyswajanie jest o niebo lepsze.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Bow1 » 01 lis 2017, 23:38

Jak chcesz poprawić biodostępność wit C oraz jej skuteczność to kup sobie lizynę i prolinę na wagę. Dodawaj do C i razem wypijaj z dużą ilością dowolnych barwników roślinnych. Na 2000 mg wit conajmniej 400 mg lizyny i 100 mg proliny. Wit C samej nie pij bo ta witaminka jest antyutleniaczem ale bez flawonoidów i wspomnianych aminokwasów niewiele zdziała. Gryka o której tyle pisałem ma doskonałe flawonoidy.
Odnośnie flawonoidów to lepiej działają jeżeli jednocześnie zastosujesz wiele różnych. Może być niewielka masa ale duża różnorodność.
Jeżeli założymy że każdy z flawonoidów otrzymuje 2 pkt za swe działanie pozytywne to arytmetycznie wychodzi, że w przypadku zastosowania 6 różnych flawonoidów mamy łącznie 12 pkt. W rzeczywistości otrzymamy aż 64 pkt. a po zastosowaniu 8 mamy 256 pkt tymczasem gdy wrzucimy 4 różne flawonoidy otrzymamy zaledwie 16 pkt.
Identyczna sytuacja jest po zastosowaniu karotenoidów, i innych składników prozdrowotnych jakie występują np w olejach.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Fitoro » 02 lis 2017, 4:21

a co Wy na to, że czysty kwas askorbinowy może zakwaszać organizm i dobrze pić go z sodą lub potasem?
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: camb » 02 lis 2017, 9:54

A czy można sobie rozrobić z wodą tak na kilka dni ten kwas askorbinowy do tego lizyna, prolina plus flawonoidy np. w proszku.?
I jakie flawonoidy wybrać i gdzie się zaopatrzyć w nie, żeby tak za drogo nie wyszło?
Robson837
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2017, 23:09

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Robson837 » 02 lis 2017, 17:03

BOW1,
To chyba jeden z elementów terapii nowotworowej dr Ratha. Lizyna+prolina+ wit C i najlepiej ekstrakt z zielonej herbaty. Taka mieszanka podobno przeciwdziała przerzutom nowotworowym i powoli niszczy guzy nowotworowe.
Aniutek
Posty: 13
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:30

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Aniutek » 05 lis 2017, 0:18

Właśnie jestem na etapie robienia sobie witaminy c, takiej jaką proponuje Bow1, czyli z proliną, lizyną i flawonoidami. I zastanawiam się czy takie ekstrakty roślinne, które oferują sklepy internetowe z kosmetykami typu "zrób sobie krem" mogą być. Czy są czyste? Czy są one pozyskiwane inaczej do celów spożywczych, a inaczej do kosmetycznych? W takich sklepach są najtańsze i jest ich największa różnorodność.
A jak chodzi o lizynę i prolinę to znalazłam jedynie opakowania po 100gram. Czy znacie miejsca, gdzie można kupić większe opakowania?
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Fitoro » 05 lis 2017, 5:54

co do bioflawonoidów kosmetycznych to jakoś mi to nie pasuje. Może się mylę ale wolę sobie dopłacić do czegoś lepszego. A na fajne zakupy polecam te dwa sklepy

http://podkowalinypl.shoper.pl/

https://sklep.mlynoliwski.pl/
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Aniutek
Posty: 13
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:30

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Aniutek » 05 lis 2017, 10:13

Dzięki Fitoro
Właśnie w Młynie Oliwskim znalazłam wcześniej prolinę i lizynę w proszku, ale tylko w opakowaniach 100g, a chciałam większe opakowania.
Co do tej 2-giej strony, którą podajesz, to strona dla koni, ale rozumiem, że spokojnie można tu kupować, skoro polecasz. Ale myślisz , że taką astaksantynę czy lecytynę sojową mogę też tu spokojnie kupić? Bo właśnie takie produkty tu znalazłam, a potrzebuję do mojej suplementacji.
Co do flawonoidów, to ciężko je znaleźć jako spożywcze. W Młynie Oliwskim też nie ma wielu owocowych.
A może jeszcze poleciłbyś mi jakieś miejsce, gdzie mogę kupić koenzym Q10 w proszku? Znalazłam tylko na Allegro #RAW.
Zaczynam dużą suplementację i rozeznaję się w temacie. Nie tak łatwo wszystko znaleźć.
Jadwiga55
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2017, 20:10

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Jadwiga55 » 06 sty 2018, 19:53

Fitoro pisze:co do bioflawonoidów kosmetycznych to jakoś mi to nie pasuje. Może się mylę ale wolę sobie dopłacić do czegoś lepszego. A na fajne zakupy polecam te dwa sklepy

http://podkowalinypl.shoper.pl/

https://sklep.mlynoliwski.pl/


Co do witaminy C to niestety ceny w ostatnich 18 miesiącach wzrosły o ok. 150 procent. :o
Na pewno u producenta te ceny tak nie podskoczyły :D
Ale dlaczego polecasz np. : młyn oliwski, w którym cena za 1 kg wynosi już niebagatelne 68 zeta.
ja kupuję już od kilku lat w :
https://www.ichemia.pl/12,witamina-c-kw ... zycia.html

i co ważne jest Witamina C Kwas L-askorbinowy CZDA 1kg do spożycia za 49 zł.
Warto też popatrzeć na cenę witaminy D3 czy też MSM masakra. :shock: :shock: :shock:

Pozdrawiam Jadwiga.

Wróć do „Suplementacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości