ból głowy

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 03 gru 2020, 11:45

Super sowka :) to rozpisała. Ja także mam prochy z podkowy. Polecam

Ania po ciut ,ciut do przodu !
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 03 gru 2020, 12:26

Ciekawe wnioski na temat niacyny(ale nie tylko) przedstawia prof. Andrzej Frydrychowski. To szczególnie dla Ciebie, Aniu, ale myślę, ze pozostałych również zainteresuje.
Tak na marginesie ja efekt flush uzyskałam już przy 100 mg i to stopniowo zwiększając wcześniej dawki.
Myślę, że bardzo rozsądnie Pan Boguś Ci radził, abyś stosowała niacynamid oraz niacynę, efekty będą na pewno lepsze. Zresztą zobacz jakie wyniki swoich własnych badań uzyskał prof. Frydrychowski:
https://youtu.be/a21vJV9Y5Xc
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 03 gru 2020, 13:11

Ja niacynę miałam taką(też czysty skład, dodatek jedynie inuliny,jest miarka):
https://medpak.com.pl/formeds-f-vit-b3- ... oszku-48-g
Z tej samej firmy jest również niacynamid w kapsułkach(nie sugeruj się napisem na opakowaniu- niacyna, to po prostu skrót myślowy, w skladzie wyraźnie zaznaczono, że zawiera 490 mg amidu kwasu nikotynowego, czyli niacynamidu i tylko 10 mg niacyny).
Skład też jest bardzo prosty.
https://medpak.com.pl/formeds-bicaps-b3 ... 0-kapsulek
Polecacie suplementy z Podkowy, w sumie sama nieraz miałam chęć ich spróbować, ale zastanawiała mnie ta niska cena. Szczególnie w przypadku astaksantyny, której proces produkcji jest dość drogi. Ja kupuję taką:
https://sklepswanson.pl/pl/p/AstaZine-A ... psulek/651
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 03 gru 2020, 13:22

Paula nie zapominaj ze w firmowych produktach płaci się tez i to dość spory % za firmę i reklamę . Podkowa nie ma jednego i drugiego dlatego takie ceny. Tym bardziej podkowa jest wiarygodna bo tam zwierzęciu nie powiesz ze na to i na tamto. Nie ma efektu placebo i co najważniejsze
Uwierz mi - koń potrafi kosztować krocie dlatego nie ma opcji na niską jakość.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 03 gru 2020, 13:37

Wiem Fitoro, słyszałam, oczywiście, że dla koni bardziej się starają :lol:
Tak tylko się zastanawiam. Kupiłam kiedyś przez kilka razy witaminę K2 pewnej firmy, dużo tańsza była od tej której używam zazwyczaj. Pomyślałam spróbuję, podobno dobra firma. I po jakimś czasie badałam kreatyninę i niesamowicie zaskoczona byłam, że EGFR jest poniżej 90. Wcześniej wynosił około 110, a kreatynina 0,6. I niestety podejrzewam, że ta witamina K2 była po prostu nieskuteczna i stąd takie pogorszenie wyników, bo wszystko inne stosowałam jak zwykle.
Dlatego właśnie mam takie wątpliwości...
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 03 gru 2020, 13:47

Może Bow1 się wypowie na temat jakości takich produktów jak w podkowie na ten przykład. A co myślicie o firmie ALINESS ? Tez cenowo maja przystępnie i dość duży asortyment
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 03 gru 2020, 14:10

Akurat z Aliness kupuję kilka suplementów i sprawdzają się naprawdę dobrze. Mam z tej firmy cytrynian magnezu, witaminę c, lizynę, b complex, selen. Składy czyste i cena niewielka.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: ból głowy

Postautor: Bow1 » 04 gru 2020, 2:32

Anna dobrze że przedstawiłaś listę supli.
Jak już wcześniej ustaliliśmy warto włączyć niacynamid skoro niacynę źle tolerujesz. Najlepsza opcja to mieszanka obu form ale niech będzie niacynamid 500mg 3x1. Ta witamina jest bezwzględnie konieczna. Oczywiście zabrakło NAC. 600mg 3x1.
Wit C, nie wymieniłaś a bez wit C niepotrzebne są NAC i B3. Cały system antyoksydacujny nie funkcjonuje bez stałych dostaw wit C.
Kolejna sprawa to jod i powinnaś zastanowić się nad karnozyną z bursztynianem oraz TUDCA.
Powinnaś też sprawdzić jakość procesów metylacji badając poziom homocysteiny. Możliwe, że masz bardzo niską homocysteinę i możesz zmniejszyć dawki metylokobalaminy i folianów, a TMG odstawić. To jednak zależy od wyniku badania.
Poziom D3, o to zadbaj dostarczając jednocześnie K2, magnez i palmitynian retinolu, ale ten chyba bierzesz bo wymieniłaś wit A 10 tyś IU.
Nie wiem czy 10 tyś wystarczy. Ja brałem i biorę po 20 tyś IU.
Zboża rzeczywiście musisz odstawić. Tak jak pisała Paula najlepsza jest kasza gryczana BIO niepalona. Jeżeli jednak już chcesz zjeść jakieś placki, naleśniki, banany w cieście czy nawet jakieś ciasto z owocami to kup owies BIO bezłuskowy, zmiel na mąkę i z tego możesz zrobić wiele rzeczy. Możliwe, że mój syn już taką mąkę produkuje jeżeli nie posiadasz młynka. Zapytaj w sklepie. On ma wprowadzić mąkę z owsa bezpośrednio mieloną bez absolutnie żadnych dodatków. Tylko wtedy jej trwałość będzie krótka. Moim zdaniem trzeba zużyć najwyżej w 3 miesiące.
Na początek wystarczy żebyś się nie załamała ;)
Trzymaj się.
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: ból głowy

Postautor: Bow1 » 04 gru 2020, 2:40

Anno jeszcze jedna bardzo ważna uwaga.
Zawsze, absolutnie w każdym przypadku gdy zjesz coś zbożowego choćby kawałeczek to zawsze weź kapsułkę NAC by ochronić jelita przed uszkodzeniem.
Dobrze się bawię.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 04 gru 2020, 12:58

:D
Mąka z orkiszu BIO mielonego przez nas na miejscu, we młynie wolnoobrotowym z kamiennymi żarnami. Na tą chwilę dostępny jest 3ci stopień przesiania mąki. Odpowiednik typu 750.
https://wyszynscy-lab.pl/produkt/maka-z ... -bio-700g/
https://wyszynscy-lab.pl/kategoria-prod ... ki-ziarna/

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości