ból głowy

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 04 gru 2020, 16:32

Aniu
może Cię to zainteresuje , w necie mozna znależć darmowe fragm.
Dieta ketogeniczna ,Terapia ketonowa, Przepisy diety ketogenicznej
Dr Bruce Fife
https://relaksacyjna.pl/dieta-ketogenic ... gIlXPD_BwE
https://www.taniaksiazka.pl/ebook-przep ... 06291.html
fragm. pdf
https://wydawnictwovital.pl/wp-content/ ... icznej.pdf
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 04 gru 2020, 17:51

dla przypomnienia i dla Ani
Prosty zabieg który na tym forum Bogus już opisywał
https://relaksacyjna.pl/plukanie-ust-olejem-bruce-fife
Płukanie ust olejem
Detoksykacja i uzdrawianie ciała poprzez usta
Jama ustna jest zwierciadłem ciała
Parę lat temu napisałem książkę na temat korzyści zdrowotnych spożywania oleju kokosowego (Cud oleju kokosowego). Poszukując materiałów do książki Płukanie ust olejem odkryłem klucz do rozwikłania tajemnicy płukania ust olejem. Istnieje wiele badań, opublikowanych w czasopismach medycznych i dentystycznych, opisujących związek pomiędzy zdrowiem jamy ustnej a chorobami ogólnoustrojowymi. Dokonałem ich dogłębnej analizy, znajdując setki dowodów na skuteczność terapeutyczną ssania oleju.
Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jama ustna natomiast jest zwierciadłem ciała. Spoglądając w usta możemy zdobyć mnóstwo informacji na temat zdrowia danej osoby. Próchnica, spuchnięte i objęte stanem zapalnym dziąsła, nieświeży oddech, przebarwienia języka, cofanie się i krwawienie dziąseł, pożółkłe zęby, płytka i kamień na-zębny, plomby, brakujące zęby itd. – wszystko to odzwierciedla stan zdrowia jednostki. Jama ustna jest częścią układu pokarmowego. Spoglądając w usta możemy zobaczyć, w jakim stanie jest cały układ pokarmowy. Jeśli jama ustna jest zdrowa, jelita również, lecz jeśli twoje zęby i dziąsła są w kiepskim stanie, oznacza to, że twoje ciało także jest chore. W jamie ustnej znajdują się dowody na istnienie takich chorób ogólnoustrojowych jak: cukrzyca, odra, białaczka, syfilis, AIDS, bulimia, rak, zespół jelita drażliwego, zgaga i inne dolegliwości.
Bakterie i inne mikroorganizmy zamieszkujące jamę ustną wpływają na nasze zdrowie, i odwrotnie. Stany chorobowe oddziałują na bakterie rozmnażające się w nabłonku jamy ustnej, na języku i w gardle. Jesteśmy w stanie, na przykład, wykryć wczesne stadia raka na podstawie obecności tych bakterii. U niektórych ludzi w jamie ustnej bytują bardziej szkodliwe bakterie niż u innych. Jeśli organizmy te przedostaną się do krwiobiegu, mogą siać spustoszenie w całym ciele.
Zdawałem sobie sprawę z tego, że bakterie wywołujące infekcje jamy ustnej mogą przedostać się do krwiobiegu i wywołać stany zapalne w innych częściach ciała. Istnieje wiele badań potwierdzających to zjawisko. Chciałem dowiedzieć się natomiast, w jaki sposób bakterie te są w stanie wywołać artretyzm, zespół przewlekłego zmęczenia, cukrzycę i inne dolegliwości zdrowotne, które – zdaniem wielu ludzi – ustępują dzięki płukaniu ust olejem.
Metoda ta wydaje się być doskonałą terapią służącą poprawie ogólnego stanu zdrowia. Olej wchłania lub „wyciąga” (z ang. pull, stąd oil pulling - przyp. tłum.) chorobotwórcze bakterie i wydzielane przez nie toksyny z zębów i dziąseł, oczyszczając jamę ustną znacznie skuteczniej niż szczoteczka do zębów lub płyny przeciwbakteryjne. Istnieje niezliczona ilość przypadków świadczących o wysokiej skuteczności tej metody w wybielaniu zębów, usuwaniu płytki nazębnej, łagodzeniu stanów zapalnych dziąseł oraz w poprawie zdrowia jamy ustnej. Jeśli jama ustna jest zwierciadłem ogólnego stanu zdrowia organizmu, to płukanie ust olejem może mieć wpływ na zdrowie całego ciała.
Kolejnym argumentem przemawiającym za skutecznością tej terapii jest dorobek lekarza stomatologii Josepha Phillipsa, periodonty z Osseo w stanie Wisconsin. Ponad 60 lat temu dr Phillips opracował technikę „wyciągania” infekcji i zarazków z jamy ustnej za pomocą zupełnie innej metody niż płukanie ust olejem, lecz osiągając przy tym bardzo podobne rezultaty. Jego metoda, zwana Phillips Blotting Technique (z ang. technika pędzlowania Phillipsa), jest stosowana po dziś dzień. Udowodniono, że eliminuje ona nieświeży oddech, próchnicę, płytkę nazębną, kamień i choroby dziąseł. „Wyciąga” z jamy ustnej szkodliwe bakterie i toksyny, będące przyczyną powstawania infekcji. Nieleczone infekcje jamy ustnej mogą rozprzestrzenić się do innych części ciała, wywołując w nich stany zapalne i doprowadzając do rozwinięcia się chorób przewlekłych. Phillips Blotting Technique wpływa korzystnie nie tylko na zdrowie jamy ustnej, ale także na problemy ogólnoustrojowe, takie jak artretyzm i stany zapalne skóry.
Technika ta wymaga użycia specjalnej szczoteczki, która przypomina normalną szczoteczkę do zębów, lecz posiada znacznie gęściej ułożone włókna i ma nieco inne zastosowanie. Zębów nie szczotkuje się, ale „pędzluje” niczym pędzlem malarskim. Dzięki zjawiskom kapilarnym, bakterie tworzące płytkę nazębną zostają ściągnięte z zębów i dziąseł przez włókna szczoteczki.
Osoby, które wypróbowały tę technikę zgłaszają całkowite ustąpienie chorób dziąseł i próchnicy. Chociaż technika ta służy głównie higienie jamy ustnej - i doskonale spełnia tę rolę - dzięki usuwaniu chorobotwórczych bakterii z ust, sprzyja wyleczeniu wielu innych problemów zdrowotnych.
Zdumiało mnie podobieństwo wspominanej techniki do płukania ust olejem. Obydwie są bardzo skuteczne w przypadku usuwania szkodliwych bakterii z jamy ustnej oraz poprawy jej stanu zdrowia, a także przyczyniają się do uzdrowienia problemów zdrowotnych całego organizmu. Ssanie oleju ma jednak kilka dodatkowych zalet: nie musisz kupować ani stosować specjalnej szczoteczki, możesz ssać olej w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu, a metoda ta jest znacznie bardziej dokładna. Nie jesteś w stanie dotrzeć szczoteczką do najróżniejszych zakamarków jamy ustnej. W trakcie płukania olej omywa powierzchnię wszystkich zębów, całą powierzchnię dziąseł i innych tkanek miękkich jamy ustnej, dzięki czemu ma bardziej gruntowne działanie oczyszczające.

Proste lekarstwo

W przeciwieństwie do większości form leczenia, płukanie ust olejem jest bardzo proste, zupełnie nieszkodliwe i tanie. Jedynym kosztem jaki ponosisz jest zakup oleju roślinnego, który jest tańszy od preparatów witaminowych. A jednak jest to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia jakie znam. Jako dietetyk i naturopata zapoznałem się z wieloma formami leczenia. Po zbadaniu tej metody i samodzielnym jej zastosowaniu, mogę powiedzieć, że jest najlepsza ze wszystkich, znanych mi terapii naturalnych.
Jednym z najbardziej imponujących faktów związanych z tą techniką jest ogromna ilość przypadków potwierdzających skuteczność jej działania. To bardzo ważne. Kilka pozytywnych opinii można jeszcze wytłumaczyć efektem placebo lub myśleniem życzeniowym, ale tych relacji jest zbyt wiele, by można było je zignorować. Mają one ogromne znaczenie – nie mamy tu do czynienia z masową histerią ani tryumfem ducha nad materią.
Najbardziej oczywistym rezultatem płukania ust olejem jest poprawa zdrowia jamy ustnej. Zęby stają się bielsze, dziąsła bardziej różowe i zdrowsze, a oddech świeższy. Już samo to sprawia, że metoda ta jest godna uwagi. Ale na tym nie koniec. Wiele problemów zdrowotnych, łącznie z tymi, na które medycyna nie odnalazła jeszcze lekarstwa, również ustępuje – częściowo lub całkowicie. Płukanie olejem może pomóc w przypadku wszelkich dolegliwości lub chorób przewlekłych.
Oto lista niektórych najczęściej występujących problemów zdrowotnych, które ustępują – zgodnie z relacjami wielu ludzi – po zastosowaniu płukania ust olejem:

Alergie Krwawiące dziąsła
Artretyzm Migreny
Astma Nadciśnienie
Bezsenność Nieświeży oddech
Bóle pleców i szyi Próchnica
Choroba Leśniowskiego-Crohna Ropień okołozębowy
Choroba przyzębia Trądzik
Cukrzyca Wrzody żołądka
Egzema Zapalenie okrężnicy
Gromadzenie się śluzu Zapalenie oskrzeli
Hemoroidy Zapalenie skóry
Zatwardzenie Zapalenie zatok
Zatwardzenie Zespół przewlekłego zmęczenia
Zespół napięcia przedmiesiączkowego
Badania medyczne wskazują, że – oprócz wymienionych powyżej dolegliwości – następujące choroby mogą być ściśle powiązane ze stanem zdrowia jamy ustnej i mogą również ustępować pod wpływem tej terapii:

Bezpłodność Przedwczesne porody
Choroba Pageta Rak
Choroby krwi Ropień mózgu
Choroby nerek Rozedma płuc
Choroby neurologiczne Stan przedrzucawkowy
Choroby pęcherzyka żółciowego Udar
Choroby serca Wiele rodzajów chorób zakaźnych
Choroby wątroby Zapalenie opon mózgowych
Dna Ropień mózgu
Epizody psychotyczne Zapalenie płuc
Hiperglikemia Zespół ostrej niewydolności oddechowej
Kwasica Zespół wstrząsu toksycznego
Miażdżyca
Osteoporoza
W zasadzie wszystkie części ciała mogą ucierpieć z powodu złego stanu zdrowia jamy ustnej oraz pod wpływem żyjących tam mikroorganizmów.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 04 gru 2020, 18:52

Sowko dobrze, że wspomniałaś o płukaniu jamy ustnej olejem. Stosowałam i bardzo polecam. Teraz na jakiś czas zaniechałam, głównie przez brak czasu rano, ale na pewno powrócę do tego w najbliższym czasie. Zaznaczę może tylko, że zawsze do płukania używałam olej kokosowy od Pana Bogusia, z racji tego, że przenika przez błony śluzowe, zatem musi być najlepszej jakości. No i początkowo należy przygotować się na 2-3 dni gorszego samopoczucia(lekkie zawroty głowy, osłabienie). Po tych kilku dniach przykre objawy usuwania dużej ilości toksyn ustępują.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 04 gru 2020, 19:04

jak kogoś mdli olej można na poczatek dodać kropelkę lub dwie naturalnego olejku miętowego i stopniowo wydłużać czas ssania i pracować na techniką :lol:
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 04 gru 2020, 19:07

Aniu ja zachęcałabym Cię jednak do całkowitego wyeliminowania zbóż. Wiesz z mąki gryczanej też można zrobić ciasto, na przykład z jabłkami i naturalną konfiturą z czarnej porzeczki dodaną już po upieczeniu i ostudzeniu. U mnie takie ciasto na pewno będzie na święta. ;) Co więcej, nie ma w nim żadnego cukru.
Pan Boguś wspominał Ci o diecie ketogenicznej, Sowka również zamieściła materiały na ten temat. :) Wiem, że to trudna dieta, ale może chociaż zadbaj, aby w Twoim menu było jak najwięcej zdrowych tłuszczów, a węglowodany ogranicz jak możesz.
Mam tu dla Was pewien piękny film oparty na faktach. Szczególnie dla tych, którzy wątpią w to, że dieta ma ogromny wpływ na zdrowie. Obejrzyjcie, Kochani, koniecznie.
"Po pierwsze nie szkodzić"

"Rodzina Reimuller staje w obliczu wielkiej próby. U najmłodszego syna zostaje zdiagnozowana epilepsja. Choroba chłopca odmienia całkowicie dotychczasowe życie całej rodziny. Matka Robbiego, Lori podejmuje heroiczną walkę o opiekę, zdrowie i życie chłopca. Wobec całej machiny instytucji, szpitali i diagnoz lekarskich nie rezygnuje z żadnej szansy na uratowanie zdrowia chłopca."
https://m.cda.pl/video/24061646e
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: ból głowy

Postautor: Ania » 04 gru 2020, 19:23

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję. A powiedzcie mi jak jest z nabiałem bo czytam na forum, że nie można a w diecie keto jest nabiał.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 04 gru 2020, 19:25

Ja nie jem nabiału i nawet gdybym przeszła na keto to również bym nie jadła. ;)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 04 gru 2020, 19:44

Fajna strona o paleo diecie a tym samym keto

https://paleosmak.pl/
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 04 gru 2020, 19:58

Fitoro paleo to nie keto, chociaż zbliżone. Ale masz rację paleo z pewnymi poprawkami też nie jest złe. :lol:
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 04 gru 2020, 20:13

Masz racje Paula :)
Jemy tłuszcz by spalać tłuszcz ...
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości