Alzheimer - skuteczne leczenie

helena
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2017, 9:26

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: helena » 29 mar 2017, 16:29

Dzięki dzikidzik. Bardzo, bardzo rzadko gościła w naszej kuchni wieprzowina w postaci mięsa.Ja nie jem w zasadzie wędlin ale małżonek owszem, niezbyt dużo ale najchętniej z wieprzowiny. Do smażenia w większości używałam oleju kujawskiego, czasem smalcu. Teraz przeszłam na olej kokosowy i będzie również gęsi smalec.No cóż kuchenna rewolucja.
helena
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2017, 9:26

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: helena » 02 kwie 2017, 14:18

Moja kuchenna rewolucja nie została przyjęta spolegliwie. Niby ze zrozumieniem ale ciężko mi wtłoczyć tak dużo oleju kokosowego i tłustej diety z ograniczeniem węglowodanów. Mąż nigdy nie lubił tłustego , jadł bardzo wybiórczo i raczej mało. Najlepiej wchodziły mu ciasta i ciasteczka.
Teraz ma szlaban i ja przy okazji też. Zażywa wszystko co wskazane w programie jw. oprócz chelatorów rtęci. Bardzo ładnie proces chelatacji opisany jest na stronie: https://toxichg.pl/2016/01/16/opis-prot ... w-cutlera/. Zastanawiam się, czy po usunięciu drugiej plomby amalgamatowej wprowadzić DMSA czy poczekać 3 miesiące i chelatować ALA. Nie zgłębiłam jeszcze tematu dokładnie a czytałam gdzieś, że po DMSA występują różne nieprzyjemne skutki. Boję się, że mogłyby one skutecznie zniechęcić mojego pana co oznaczałoby koniec współpracy. Czy ktoś może podzielić się wiedzą w tym temacie ?
pietro
Posty: 18
Rejestracja: 07 gru 2016, 14:24

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: pietro » 02 kwie 2017, 18:58

Można spróbować w minimalnej dawce, ja osobiście lepiej tolerowałem DMPS, no i przyjmowanie jest mniej uciążliwe, co 6-8 godz. o skutkach ubocznych ciężko coś jednoznacznie powiedzieć, dużo zależy od indywidualnej biochemii organizmu, stopnia zatrucia, stanie nadnerczy, itd.
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: camb » 02 kwie 2017, 20:14

pietro pisze:Można spróbować w minimalnej dawce, ja osobiście lepiej tolerowałem DMPS, no i przyjmowanie jest mniej uciążliwe, co 6-8 godz. o skutkach ubocznych ciężko coś jednoznacznie powiedzieć, dużo zależy od indywidualnej biochemii organizmu, stopnia zatrucia, stanie nadnerczy, itd.

Tylko, że DMPS nie usuwa rtęci z mózgu. A poprawa po DMPS była?
pietro
Posty: 18
Rejestracja: 07 gru 2016, 14:24

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: pietro » 02 kwie 2017, 21:44

Właśnie o to chodzi :) aby zminimalizować ryzyko ( po to te trzy miesiące) i najpierw "wyłapać" rtęć krążącą po usuwaniu plomb, czy innej ekspozycji.
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: camb » 02 kwie 2017, 22:02

pietro pisze:Właśnie o to chodzi :) aby zminimalizować ryzyko ( po to te trzy miesiące) i najpierw "wyłapać" rtęć krążącą po usuwaniu plomb, czy innej ekspozycji.

Ok rozumiem ;) A jak stosowałeś DMPS możesz opisać? jakie dawki i skąd nabyłeś DMPS?
pietro
Posty: 18
Rejestracja: 07 gru 2016, 14:24

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: pietro » 03 kwie 2017, 16:36

camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: camb » 03 kwie 2017, 16:43



Gdzieś wyczytałem, że np. osoba ważąca 60 kg powinna brać po 15mg na raz co 6-8godz.
helena
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2017, 9:26

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: helena » 05 kwie 2017, 21:58

Pietro dziękuję bardzo za cenne informacje.Studiuję teraz chelatację i stwierdzam, że najpierw zastosuję DMSA lub DMPS. Wszyscy jesteśmy jakoś obciążeni i oczyszczenie jest wskazane. Oddałam włosy do zbadania więc zobaczymy co tak naprawdę trzeba chelatować. Laboratorium wysyła je do USA, wynik powinien być w końcu kwietnia. Rozmawiałam z panią przez której ręce przechodzą wszystkie wyniki. Powiedziała, że najwięcej badań wykonują dla dzieci autystycznych i nie u wszystkich normy rtęci i innych metali są przekroczone. Myślę, że próg tolerancji u poszczególnych ludzi może być bardzo różny i to co u kilkulatka jest w granicach normy u noworodka może poczynić ogromne szkody. Zobaczymy jakie wyniki będą u nas.
Pietro czy na DMPS potrzebna jest recepta?
pietro
Posty: 18
Rejestracja: 07 gru 2016, 14:24

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: pietro » 05 kwie 2017, 22:39

Prawdę mówiąc nie wiem jaka jest sytuacja prawna w Polsce jeśli chodzi o Dmps, ale kupując za granicą, recepta nie jest potrzebna. Co do dawkowania, nie ma co się sugerować ogólnymi, gdzieś wyczytanymi wskazaniami. Każdy ma inną wrażliwość, stopień zatrucia itd. Najlepiej zaczynać od małej dawki i obserwować organizm, aby się nie przeciążyć i nie zniechęcić, później zawsze można zwiększyć dawkę, jeśli stan zdrowia na to pozwoli :)

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości