Alzheimer - skuteczne leczenie

Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 352
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: Bow1 » 18 paź 2016, 23:26

"...najczęstsza postać otępienia, nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna, prowadząca do śmierci pacjenta. Opisał ją po raz pierwszy niemiecki neuropatolog Alois Alzheimer w 1906 i od jego nazwiska pochodzi jej nazwa. Najczęściej spotyka się ją u osób po 65. roku życia, lecz pojawia się również wcześniej. W 2006 na świecie cierpiało na nią około 26,6 miliona chorych."

Powyżej zamieściłem fragment definiujący chorobę Alzheimera. Podkreśliłem słowo - nieuleczalna.
Czy tak jest rzeczywiście?
Jeżeli tak jest to dlaczego moja mama wyzdrowiała?
Twierdzę, że chorobę tą można wyleczyć. Może nie w każdym przypadku, może nie w takim stopniu jak byśmy sobie życzyli ale chorym zawsze możemy pomóc. Możemy pomóc na tyle że będą mogli w miarę normalnie funkcjonować. Pomożemy im na tyle że nie będą już tak ogromnym obciążeniem dla rodziny.

Aby proces leczenia był zrozumiały podzieliłem go na trzy części. Wszystkie są równie istotne i wszystkie są niezbędne oraz muszą przebiegać równolegle aby nastąpiła zadowalająca poprawa stanu zdrowia.
Są to:
- aktywacja autofagii,
- pozbycie się przyczyn stanów zapalnych oraz źródeł wolnych rodników,
- odżywianie komórek nerwowych,

Słowniczek
ZKT - Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe
ZF - Złoto Faraonów
OK - Olej Kokosowy
KAL - kwas alfa liponowy
Cykl - okres w którym podajemy KAL
Glin - aluminium

Zanim przystąpimy do leczenia musimy sprawdzić zawartość apteczki chorego. Jeżeli znajdują się tam leki z grupy statyn to natychmiast wyrzucamy je do kosza. Leki obniżające cholesterol, obniżające poziom trójglicerydów - wyrzucamy do kosza bezkarnie. Nie musimy odstawiać ich stopniowo ponieważ jedynymi następstwami odstawienia tych leków będzie poprawa funkcjonowania pewnych szlaków metabolicznych. Szlaków dzięki którym powstają niezbędne lipidy, białka strukturalne, szlaków dzięki którym powstaje skwalen czy koenzym Q10. Szlaków niezbędnych do normalnego funkcjonowania układu krążenia, układu nerwowego i całego organizmu. viewtopic.php?f=1&t=12
Leki mające w składzie glin również wyrzucamy.
Przyglądamy się kuchni chorego. Wyrzucamy folię aluminiową, tacki aluminiowe. Wyrzucamy sztućce wykonane z tego metalu oraz wszystkie garnki, pojemniki itd. Oglądamy dokładnie patelnie czy niema uszkodzeń powłoki ceramicznej czy teflonowej. Jeżeli powłoka jest uszkodzona to takie patelnie również wyrzucamy.
Krótko mówiąc żaden pokarm nie może mieć kontaktu z aluminium.
Przyglądamy się chodzikowi, wózkowi oraz innym sprzętom. Jeżeli coś jest wykonane z aluminium a chory ma częsty kontakt z tym przedmiotem to owijamy to taśmą foliową aby odizolować aluminium.
Przeglądamy kosmetyki chorego. Sprawdzamy skład i jeżeli gdzieś jest aluminium czyli glin to natychmiast wyrzucamy. Proszę szczególnie sprawdzić dezodoranty.

Aktywacja Autofagii
Kiedy już statyny i aluminiowe przedmioty znalazły się w odpowiednim dla nich miejscu koncentrujemy się na aktywacji autofagii viewtopic.php?f=1&t=35 oraz pozbywaniu się metali ciężkich i innych toksyn z wątroby oraz układu nerwowego.
O aktywacji autofagii przeczytacie sobie pod adresem jaki zamieściłem powyżej.

Pozbycie się przyczyn stanów zapalnych oraz źródeł wolnych rodników
Pozbywanie się toksyn i metali ciężkich też jest bardzo proste chociaż trzeba przyznać jest dość absorbujące. Nazwałem ten proces chelatacją KAL.
Zaczynamy od zakupu KAL w kapsułkach 300mg. Wysypujemy zawartość kapsułki na kartkę papieru a następnie nożem czy żyletką dzielimy zawartość na 5 równych części. Dzięki temu otrzymamy 5 dawek po 60mg KAL.
Podajemy 60mg KAL w porze dziennej co 2 godziny a w porze nocnej co 3 godziny. KAL można podawać na soku owocowym czy warzywnym lub innym napoju. Cykl trwa 4 dni, a po cyklu jest przerwa trwająca również 4 dni. Podczas chelatacji KLA należy dużo pić.
Proces ten prowadzimy przez 2 miesiące następnie robimy przerwę 2 miesiące i rozpoczynamy kolejną chelatację czyli 4 dni cykl i 4 dni przerwa. Tak jak poprzednio robimy to przez 2 miesiące.
Możemy stopniowo zwiększać dawki KAL od 60mg możemy dojść nawet do 150mg.
Jak długo?
Aż do znaczącej poprawy zdrowia. Może to trwać kilka miesięcy a może trwać nawet rok. To uzależnione jest od tego jak bardzo zanieczyszczony jest organizm chorego. Ile brał leków, ile wchłonął metali ciężkich, jak się odżywiał itd.

Odżywianie komórek nerwowych
Najważniejszym pokarmem dla centralnego układu nerwowego chorej osoby będą ciała ketonowe. Najczęściej chorzy na Alzheimera mają problem z poziomem glukozy ewentualnie insulinooporność. To oczywiście jest bardziej skomplikowane ale te problemy zostaną opisane w innym temacie. Wówczas najprostszym sposobem dostarczenia pokarmu zastępczego (zamiast glukozy) jest podawanie średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych co bezpośrednio przekłada się na wysoki poziom ketonów. Najlepszym źródłem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych jest oczywiście OK. Minimalna dawka dzienna to 4 duże łyżki rozłożone równomiernie w czasie. Podajemy tyle by było łącznie około 50g OK dziennie.
ZKT nie stanowią pokarmu zastępczego, a są niezbędne do odbudowy tkanek nerwowych oraz do aktywacji autofagii.
Po powrocie chorego do zdrowia dzięki ZKT mózg ponownie będzie odżywiał się glukozą ale OK będzie wskazany nadal w kuchni z innych przyczyn.
Z jakich powodów polecam OK oraz jaki OK polecam można przeczytać tu: viewtopic.php?f=7&t=34

Suplementy podczas leczenia
- Na pierwszym miejscu ZKT.
W pierwszej fazie proponuję ZF z tego powodu, że ZF zawiera duże ilości nieutlenionego oleju z kminu egipskiego (czarnuszki). Nie polecam zakupu oleju z czarnuszki ponieważ olej z czarnuszki występujący indywidualnie ma zły stosunek omega 3 do omega 6 co może prowadzić do wystąpienia stanów zapalnych w centralnym układzie nerwowym (burza arachidonowa). Dodatkowo olej z czarnuszki ulega częściowemu utlenieniu bardzo szybko. Tylko odpowiednia unikalna technologia produkcji ZKT zapobiega utlenianiu substancji czynnych w oleju z kminu egipskiego.
Więc na początku terapii stosujemy ZF. rozpoczynamy od niewielkich dawek np 2 łyżeczki 4 razy dziennie. Obserwujemy stolec czy nie zmienił barwy na nietypowo jasną jeżeli tak się stanie to zmniejszamy dawki na kilka dni po czym wracamy do poprzednich. Stopniowo wprowadzamy większe ilości ZKT aż dojdziemy do 2 łyżek stołowych 3 razy dziennie. To jest dawka lecznicza.
- Podczas stosowania ZKT zmuszeni jesteśmy dostarczać inne składniki niezbędne do odbudowy błon fosfolipidowych oraz osłonek mielinowych, a znajdziemy je w lecytynie słonecznikowej.
czyli kolejnym suplementem jest lecytyna słonecznikowa w ilości 1 - 2 łyżeczki dziennie.
- Bardzo istotne jest podawanie witamin z grupy B. najważniejszą witaminą jest metylowana B12 czyli metylokobalamina. Kupimy ją np na allegro po 5mg w tabletkach. Podajemy pod język 3x1. Kwas foliowy 3x1 800mcg.
Witaminy B50 3x1 ewentualnie Special Two 3x1.
- Niezwykle istotne jest przywrócenie równowagi lipidowej oraz poprawa stanu tętnic w tym pozbycie się stanów zapalnych oraz blaszki miażdżycowej.
Możemy to osiągnąć jedynie poprzez stosowanie TMG i odstawienie wszystkich olejów oprócz OK i ZKT. Możemy stosować smalec, masło OK i ZKT. Zero olejów ze sklepu.
TMG (trimetyloglicyna) stosujemy 3x do posiłków. Jeżeli chory jest drobnej budowy to 500mg natomiast dla większych osób 750mg. Warto też wykonać badanie na poziom homocysteiny i w przypadku wysokiego jej poziomu (ponad 20) można stosować przez kilka miesięcy 3x 1000mg.

Tak można pomóc osobie chorej. Warto poświęcić mamie czy ojcu kilka miesięcy by jeszcze mogli cieszyć się życiem i nie być ciężarem dla bliskich.
Dobrze się bawię.
bonifacy
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2016, 8:01

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: bonifacy » 19 paź 2016, 9:13

Bardzo fajny poradnik.
Drobna uwaga: w słowniczku brakuje wyjaśnienia pojęcia OK - jak się domyśliłem chodzi o olej kokosowy.

Czy przed całym procesem leczenia chory nie powinien pozbyć się amalgamatów i/lub zębów leczonych kanałowo?
Chodzi mi głównie o reakcję rtęci wydostającej się cały czas z amalgamatów z kwasem alfa liponowym.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 352
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: Bow1 » 22 paź 2016, 22:21

bonifacy pisze:Czy przed całym procesem leczenia chory nie powinien pozbyć się amalgamatów i/lub zębów leczonych kanałowo?
Chodzi mi głównie o reakcję rtęci wydostającej się cały czas z amalgamatów z kwasem alfa liponowym.

Jasne, że wskazane jest usunięcie plomb amalgamatowych oraz tzw trupów z jamy ustnej czyli martwych zębów leczonych kanałowo. To powinien zrobić każdy. Lepiej mieć niekompletne uzębienie niż trupy czy amalgamaty.
Rtęć i glin odpowiadają za najwięcej cierpień i zgonów spośród wszystkich znanych ludzkości pierwiastków. Szkoda, że tak ciężko ludziom to zrozumieć.
Dobrze się bawię.
helena
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2017, 9:26

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: helena » 19 mar 2017, 22:32

Witam Wszystkich bardzo serdecznie a szczególnie , cenniejszego niż Złoto Faraonów, gospodarza BOW1.
Jestem tutaj nowa . Poszukując pomocy dla mojego 75 letniego męża trafiłam na inne forum i tutaj i ugrzęzłąm na długo.Temat wskazuje na powód. A więc do rzeczy:u męża zdiagnozowano średnio nasilony zespól otępienny mieszany: typu naczyniowego i typu alzheimerowskiego.
Od kilku lat obserwowałam u niego pogorszenie pamięci i koncentracji oraz trudności z organizacją różnych drobnych prac domowych np. umocowanie półki. W 2011 r miał wykonane badanie MR głowy i wówczas stwierdzono liczne ogniska hiperintensywne o charakterze demielinizacyjnym w różnych częściach mózgu. Rzekomo zmiany typowe dla wieku na tle nadciśnienia.Od tego czasu był pod "opieką" neurologa - leki na ciśnienie i ginko biloba.Ja dodatkowo faszerowałam go różnymi suplementami na poprawę pamięci jak: Bacopa Monnieri, Gotu Kola, Schizandra,Różeniec, Mentat ,Ashwaganda, witaminami D3+K2, witB12,kwasem foliowym, magnezem, ostatnio też Glutation i olej z kryla, Q10
- w zwyczajowo zalecanych dawkach. Efekt jak widać marny, chociaż kto wie co by było bez tego.

W ub.r. zauważalnie nasiliły się problemy z pamięcią krótkotrwałą , z komunikacją , podejmowaniem decyzji i coraz częściej występowały kłopoty w orientacji gdzie co jest np. skarpety, patelnie. Pojawiły się zawroty głowy. Wykonane badania wykazały liczne mikrokrwawienia w różnych częściach mózgu (niezauważalne mikroudary), >50% zwężenie prawej tętnicy tylnej, zmiany w angiopatii amyloidowej.To tak w skrócie.
Zapisano leki: Acard, Amlozek i Tritace na nadciśnienie, Zaranta na chlesterol , Cogniton na pamięć i zaburzenia kognitywne. Badania krwi są nastepujące:
W normie : morfologia, OB-6, ALT 13,6, AST 16,9, kreatynina, sód , potas, FT3,FT4, Wit. B 12 - 526 (norma 211-911) Wit. D3 25OH -43,12,
homocysteina, Trójglicerydy 56 (norma 0-200)
Zaburzone: Cholesterol 236, HdL 44 (norma >55), LDL 181 (norma 100-130), TSH 0,496 (norma 0,550-4,780)
glukoza na czczo 100,1 i 102,9 ( 2 godz. po posiłku w normie 162), Nadciśnienie - sporadycznie b.wysokie

Efekty, o których pisze BOW1, napełniły mnie nadzieją, że można coś zrobić. Od kilku dni naoliwiam męża olejem lnianym Omega regen original f-my FLC Pharma i wdrażam opisany tu program leczenia. Nie posiadam wiedzy medycznej,biochemicznej itp.i opisy tych wszystkich zależności są dla mnie bardzo trudne . Ale studiuję i uczę się. Pojawiły się wątpliwości a chcę nie popełnić błędów. Proszę Cie Bow 1o poradę :
- czy odstawić leki Cogniton i naturalny lek na cholesterol Lipi Forma Plus, którym zastąpiłam syntetyczne statyny Zaranta,
- czy przy poziomach wit D3 25OH =43, B12=526 Homocysteina= 14.3 powinnam stosować dawki witamin jakie sugerujesz,
- czy równolegle z olejem lnianym podawać olej z kryla,
- jak dawkować KAL - podane przec Ciebie w różnych miejscach sposoby nieco się różnią,
- czy stosować TMG+NAC+selen czy tylko TMG,
- u Twojej Mamy stosowałeś również inne suplementy , co z nimi?
- czy to wszystko stosować jednocześnie,
- czy możliwe jest nabycie ZKT/ZF przed uruchomieniem sklepu ,
- piszesz ,że Auxylium mogłoby zastąpić wiele z w/w preparatów. Czy w przypadku mojego męża byłoby wskazane i dostępne.
Proszę o odpowiedź na helena@capri.pl ( nie jestem biegła w porozumiewaniu się przez forum- to mój pierwszy udział).
Proszę też o wpisanie mnie na listę stałych odbiorców ZKT i OK.Są potrzebne i dla mnie i wnuczka u którego podejrzewam problemy po
szczepieniach.A właściwie są potrebne wszystkim.
Z wyrazami wdzięczności, uznania , podziwu i z wielką nadzieją liczę na pomoc.
helena
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2017, 9:26

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: helena » 25 mar 2017, 20:31

Szukałam i znalazłam, pukałam i otworzono mi, poprosiłam i czekam cierpliwie aż będzie mi dane.
Wczytuję się po kilka razy w zamieszczane tu i gdzie się da informacje i poszerza mi się świadomość.
Mąż zażywa wszystko bez oporu. Ma 2 polomy amalgamatowe , więc boję się podawać KAL. Plomby będą usunięte i wtedy go wprowadzimy.
Wiem, że jest najlepsze bo usuwa metale z głowy ale czy do tego czasu można inaczej oczyszczać organizm ? Chcę również zbadać włosy na obecność meteli ciężkich. A może wykonać inne badanie - jakie?

Na razie aktywujemy autofagię wit D3 i olejem lnianym w paście budwigowej,odżywiamy mózg OK, suplementujemy witaminami B,C, D, lecytyną słonecznikową i TMG. Dieta bezglutenowa, mało mięsa, 2 x ryby ( pstrąg, łosoś dziki, dorsz, halibut),mało wędlin a jeśli już ,to bez konserwantów, jajka na miękko- ekologiczne ze sklepu, dużo warzyw szczególnie zielonych, avokado ,jabłka, greipfruty, pomarańcze ,orzechy, migdały, sok z aronii, woda i herbatki ziołowe ( bratek, nagietek, dziurawiec, rumianek).Zero ciastek i słodyczy ale codziennie kawałek gorzkiej czekolady - no cóż łasuch.
Będę relacjonować jak przebiega zdrowienie. W tej chwili efektów nie widać ale to dopiero tydzień.
Szef na finiszu ma mnóstwo zajęć i jak widać nie ma czasu. Bardzo liczę , że BOW 1 wymyśli lub już wymyślił jakiś SUPER OLEJ , który nasmaruje wszystkie trybiki w głowie i wszędzie gdzie trzeba.
Czekam z ufnością i nadzieją na podpowiedzi i uruchomienie sklepu.
A może ktoś z forumowiczów wypowie się odnośnie przesunięcia stosowania KAL i celowości czasowego wprowadzenia innego sposobu oczyszczania z metali(podobno kolendrą ale czy tylko nacią?) i podpowie jakie badania byłyby wskazane.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 352
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: Bow1 » 27 mar 2017, 22:48

Z jakiej odmiany siemienia lnianego został wytłoczony olej lniany jaki stosujesz?
Czy witaminy B są metylowane chodzi o B12 i kwas foliowy?
Nie podawaj dużo zielonego bo dostarczasz analogi witamin B a to jest niebezpieczne dla chorego.
Jaki olej koksowy stosujesz?
Jaki poziom wit D3 ma chory?
Poziom preferowany to około 85 ng/ml
Jaki poziom homocysteiny?
Preferowany poziom to 7 - 8,5 µmol/l
Dieta - 70% tłuszcze, 30% węglowodany i białka.
Jak sklep ruszy kup IQ Verum Virgin i prawdziwy olej kokosowy.
Pracuję nad nową generacją ZKT jeżeli się uda to będzie IQ REST1 wówczas będzie to idealny olej dla Twojego męża, ale narazie stosuj IQ, który również będzie bardzo pomocny.
Powodzenia
Dobrze się bawię.
helena
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2017, 9:26

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: helena » 28 mar 2017, 16:28

Bow1 - serdecznie dziekuję za odpowiedź i porady.
Ja też odpowiadam:
- obecnie stosuję olej lniany eco 10 stopniowy o zawartości 58 g omega 3 f-my Złoto Polskie z Kalisza. W firmie powiedzieli, że jest z odmiany Szafir
- wit. B 12 jest metylowana a kwas foliowy niestety nie z powodu mojej niewiedzy. Zakupuię metylowaną
- olej kokosowy jest virgine firmy BIO Planette ,
Poziomy wit są jn:
- wit B12 - 526
- D3 -43
-homocysteina - 14,5

Proszę o opinię :
- czy stosować lek Cogniton ? Po 3 tyg. stosowania w dawce 5 mg 1 x dz. brak poprawy. Po miesiącu , w razie braku poprawy, mamy zwiększyć
dawkę do 10 mg 1 x dz.
- czy stosować naturalny lek o nazwie Lipi Forma Plus na poprawę lipidogramu? Mąż ma: cholesterol całkowity 236, LDL181, HDL44, trójglicerydy 56
- czy dołożyć NAC?

Co jesze robimy:
-wczoraj usunięta została 1 polmba z rtęcią, wkrótce usuniemy drugą i wtedy wprowadzę KAL.
Podejrzewam, że problemy z głową mogą być skutkiem kilku szczepień na grypę + amalgamaty . Wkrótce oddam do zbadania włosy na obecność metali.Czekamy jeszcze na dostawę włosów wnuczka.
- za poradą BOW1 zmienimy dietę na wysokotłuszczową. Dotychczas "be" tłuszcz był w śladowych ilościach o ile być musiał. Teraz będą jajka na
" be"boczku, szynka z "be"tłuszczykiem i nie wiem co jeszcze, gdyż muszę to ogarnąć. Fajne przepisy znalazłam tutaj:
http://barbaramariawkuchni.blogspot.com ... .html#more

A tu jeszcze , zgodny z przekazywaną na tym forum wiedzą, wywiad z niemieckim lekarzem i naukowcem Manfredem Doepp:
https://www.youtube.com/watch?v=F2emiRzdogY - od ok.8 min o olejach i super prosta gimnastyka mózgu. Przyda się wszystkim.
https://www.youtube.com/watch?v=qFXkYiKHMIA
pietro
Posty: 18
Rejestracja: 07 gru 2016, 14:24

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: pietro » 28 mar 2017, 20:22

Proszę poczytać o chelatacji z rtęci, niektóre źródła donoszą o wstrzymaniu się z Kal( rozumiem że chodzi o kwas alfa-liponowy) na 3 miesiące od usunięcia ostatniego źródła rtęci, przez ten czas można stosować środki nie przekraczające bariery krew-mózg np. DMPS i DMSA.
helena
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2017, 9:26

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: helena » 28 mar 2017, 21:45

Dzięki Pietro za informację. Poczytam. Dopiero raczkuję i każda wskazówka jest bardzo cenna.Fajnie jest mieć wsparcie.Dziękuję.
dzikidzik
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2016, 12:07

Re: Alzheimer - skuteczne leczenie

Postautor: dzikidzik » 28 mar 2017, 21:51

Heleno, gdzieś z pół roku temu za radą Bowa usunąłem z menu swojej rodziny wieprzowinę i jej pochodne. To nie jest trudne, wbrew pozorom
Od jakiegoś czasu polecam to wszystkim, jeśli nie całkowite usunięcie to przynajmniej radykalne ograniczenie. O szkodliwości wieprzowiny można poczytać w necie w wielu miejscach. Również tej 'czystej' czyli eko oraz z dzika.
Smalec też proponuję gęsi.
Rozważ to, proszę.

pozdrawiam

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości